Влада так і не створила план дій для захисту енергосистеми України - експерт

Неділя, 29 березня 2015, 17:43

Забезпечення надійної роботи Об'єднаної енергетичної системи України в надзвичайних умовах вимагає як законодавчого регулювання, так і оперативного плану дій, включаючи військовий захист енергооб'єктів, альтернативні маршрути доставки палива.

Про це в статті для "Дзеркала тижня" пише Світлана Голікова, член стратегічної ради Київського інституту енергетичних досліджень, директор "Трансенергоконсалтинг".

Автор акцентує увагу на тому, що офіційно такий план не був прийнятий ні парламентом, ні з урядом, хоча окремі його елементи знайшли відображення в наказах і розпорядженнях органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Зате 13 серпня 2014 року Кабміном було прийнято постанову №372, якою на виконання ст. 29 Закону "Про засади функціонування ринку електричної енергії України" був затверджений Порядок вжиття тимчасових надзвичайних заходів з подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електричної енергії.

Реклама:

Цей порядок передбачав ряд заходів, які могли вживатися відносно оплати, обмеження цін або умов експорту-імпорту електроенергії. У 2014 році Кабмін двічі видавав розпорядження про впровадження (подовження) надзвичайних заходів і вже двічі скористався цим правом у 2015 році, а строк їх дії закінчився 25 березня.

"Якщо навіть не брати до уваги те, що порядок використовується на виконання закону про новий енергоринок, який фактично не створений, то виникає запитання, як реагуватиме уряд далі. Адже ні рівень платежів не підвищився, ні палива на складах не додалося, а строк впровадження надзвичайних заходів обмежено двома місяцями", - йдеться у статті.

"По суті, ліміт оперативних заходів (як і запаси палива на складах електростанцій) уже вичерпано, але конструктивних пропозицій щодо вирішення проблеми немає", - пише автор.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!