Дефіцит платіжного балансу в лютому становив 743 мільйони
У лютому дефіцит зведеного платіжного балансу становить 743 млн доларів, що на 1,4 млрд доларів менше, ніж у лютому минулого року, за рахунок скорочення відтоку коштів за фінансовим рахунком.
Про це сказано в макроекономічному й монетарному огляді Національного банку.
Дефіцит поточного рахунку становить 405 млн доларів і був майже таким, як у лютому минулого року (395 млн доларів).
Скорочення експорту товарів прискорилося порівняно з січнем і становить 34,1% у річному вимірі, його обсяг - 3,2 млрд доларів.
Знизилися обсяги експорту за всіма основними групами товарів: металургія (в 1,8 разу), машинобудування (в 2 разу), мінеральні продукти (в 2,4 разу), продтовари (на 8,8%).
Річні темпи скорочення імпорту товарів залишилися на рівні січня і становлять 32,9%, його обсяги 3,7 млрд доларів.
Енергетичний імпорт зріс на 2,1%, тоді як неенергетичний продовжував знижуватися високими темпами (на 40,9% у річному вимірі).
Дефіцит капітального рахунку в лютому становить 338 млн доларів, що на 1,4 млрд доларів менше, ніж у лютому минулого року (1,7 млрд доларів).
Чистий притік коштів за прямими іноземними інвестиціями оцінено в 274 млн доларів, тоді як у лютому минулого року чистий відтік становив 205 млн доларів.
Основні кошти надійшли в банківський сектор (252 млн доларів) з метою рекапіталізації.
Від'ємне сальдо за кредитами і облігаціями становить 1 млрд доларів.
Обсяг готівкової валюти поза банками скоротився на 166 млн доларів (у лютому 2014 року готівка поза банками зросла на 1,7 млрд доларів).
Станом на 1 березня обсяги міжнародних резервів становили 5,6 млрд доларів, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 1,2 місяці.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"