"ПриватБанк" ввів обмеження на оплату картками через подвійну конвертацію
"ПриватБанк" через відмінності між офіційним курсом гривні та її ринковим курсом до інвалют ввів тимчасові обмеження на здійснення окремих транзакцій з конвертацією гривні, а також використовувати для інших транзакцій з конвертацією спеціальний картковий курс.
Про це на своїй сторінці в Facebook написав директор з інформаційних технологій в "ПриватБанку" Дмитро Дубілет.
"Деякі іноземні магазини при оплаті із гривневої картки конвертують гривні в валюту на своєму боці (за моєю оцінкою, число таких операцій становить близько 1-3% від загальної кількості). До кінця минулого року це призводило до того, що всі українські банки втрачали на цьому мільйони гривень щодня, продаючи валюту за заниженим курсом", - пише банкір.
За його словами, на початку цього року в процесінгу банку були змінені налаштування, через які банк втрачав гроші на таких конвертаціях.
"На жаль, це призвело до того, що тепер почали зазнавати збитків наші клієнти, так як за транзакціями відбувалася, фактично, подвійна конвертація", - пише Дубілет.
За словами банкіра, у зв'язку з цим банком було ухвалено рішення заборонити будь-які транзакції, при яких конвертація гривні в валюту відбувається на стороні магазину (нагадаю, 99% операцій, де немає конвертацій на стороні магазинів, проходять нормально).
Крім того, до 10 січня банк поверне клієнтам гроші, які вони втратили через таку подвійну конвертацію.
Також, як зазначає Дубілет, банк рекомендує всім клієнтам, які розплачуються в магазинах, вибирати валюту, відмінну від гривні (наприклад, в PayPal це спеціальна галочка, в магазинах "на землі" продавці зазвичай запитують клієнтів, в якій валюті розплачуватися).
"З 5 січня клієнти отримають можливість переказувати гроші з гривневої карти на доларову в розмірі 100 доарів в день. Ми знімаємо обмеження на купівлю валюти в Приват24 саме для того, щоб клієнти, яким потрібно, скажімо, поповнити Google Adwords, могли це зробити хоча б так", - написав Дубілет.
Крім того, за його словами, "ПриватБанк" разом з іншими українськими банками намагається зараз вирішити цю проблему з Візою і Мастеркард, а також великими магазинами, такими як Гугл.
Економічна правда
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"