Казахстан відмовився обговорювати з РФ транзит білоруських товарів

П'ятниця, 28 листопада 2014, 15:31

Мінсільгосп Казахстану не бажає брати участь у тристоронніх переговорах про заборону транзиту через РФ продуктів "санкційної" групи з Білорусі без догляду на російських пунктах пропуску.

Про це повідомила прес-секретар Россільгоспнагляду Юлія Трофімова.

"Казахстан не приймає нашу систему (контролю) і не має наміру брати участь в переговорах подібного формату. Ми розцінюємо цю позицію як небажання йти назустріч", - зазначила вона.

Россільгоспнагляд вважає, що питання контролю транзитних відправлень з Білорусі через територію РФ в Казахстан та інші країни має бути вирішене у тристоронньому форматі на рівні Митного союзу.

Реклама:

"Наступного тижня ми зустрічаємося з нашими білоруськими колегами і щиро сподіваємося, що казахські колеги не залишаться осторонь", - резюмувала Трофімова.

За інформацією Россільгоспнагляду, фури під виглядом транзиту в Казахстан через Білорусію і Росію насправді розвантажуються на території РФ.

Фахівці служби вважають, що факт існування схем нелегального ввезення продуктів "санкційної" групи в РФ підтверджує різке зростання поставок цих товарів з країн ЄС, Норвегії, Канади, Австралії та США в Білорусію.

Згідно з даними ФТС РФ, імпорт Білорусі продуктів "санкційної групи" виріс на 80% до 354,6 тис тонн за період з початку дії продембарго Росії до жовтня 2014 року по порівнянні з аналогічним періодом 2013 року.

До того ж, з вересня 2014 Россільгоспнагляд почав систематично виявляти порушення вимог до безпеки м'яса, м'ясної та молочної продукції, що надійшли з Білорусі в Росію.

На тлі цих факторів відомство прийняло рішення з 30 листопада заборонити транзит продуктів "санкційної" групи з Білорусі через Росію в треті країни без огляду на російських пунктах пропуску, а також обмежити з 24 і 26 листопада ввезення товарів ряду м'ясних і молочних підприємств Білорусі.

Свою незгоду з прийнятими Россільгоспнаглядом заходами 25 листопада висловила ЄЕК.

За словами міністра ЄЕК по промисловості і АПК Сергія Сидорського, вони "не відповідають цілям функціонування Митного союзу".

Президент Білорусії Олександр Лукашенко в свою чергу заявив, що Білорусь буде змушена реагувати на обмеження поставок м'яса, м'ясної та молочної продукції з республіки, введені Россільгоспнаглядом, якщо торгівля між двома країнами не буде нормалізована.

Прайм

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: