Ослаблення рубля до долара турбує 57% росіян
Більше половини росіян турбуються про ослаблення рубля до долара.
Про це свідчить опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД), пише Рейтер.
З початку 2014 рубль знецінився на 30,1% до долара і на 23,1% до євро.
"Ослаблення позицій рубля по відношенню до долара і євро сьогодні відзначають 73% респондентів (у лютому - 52%, а в липні 2013 року - 39%)", - повідомляє ВЦВГД.
При цьому стурбованість зростанням долара висловлюють 57% опитаних (42% в лютому).
"Дана ситуація більше тривожить москвичів і петербуржців (76%), забезпечених громадян (62%), тоді як жителів сіл (50%) і респондентів з низьким доходом (41%) вона хвилює менше. Чи не переживають з цього приводу 39% опитаних", - йдеться в дослідженні.
Банк Росії відзначив нормалізацію ситуації на валютному ринку в останні дні, вказавши на спад панічних настроїв, в тому числі у населення.
ЦБР хоче перемкнути акцент населення з збереження заощаджень через долар на збереження заощаджень через рублеві інструменти фінансового ринку.
Опитування показує, що переважна більшість опитаних, що роблять заощадження, зберігають їх в національній валюті - 47%, в доларах зберігають лише 3%, при цьому немає взагалі заощаджень у 49% опитаних.
З тих, хто зберігають, частіше перевагу рублю віддає молодь (52% від 18 до 24 років) і люди середнього віку (51% від 25 до 44 років), котрі навчалися в ВУЗах (54%), ніж літні (41% старше 60 років ) і малоосвічені (37%).
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"