Комiтет кредиторiв "Мрiї" просить владу розслiдувати дiяльнiсть компанiї
Мiжнародний комiтет кредиторiв i мiноритарнi акцiонери агрохолдингу "Мрiя" просять керiвництво України розслiдувати дiяльність компанiї і сiм'ї Гут яка його контролює.
Про це йдеться у зверненнi кредиторів до президента, прем'єра, голів Нацбанку, СБУ, Генпрокуратури i МВС.
"Метою розслiдування є захист законних прав та iнтересiв кредиторiв i мiноритарних акцiонерiв компанiї, а також збереження цiлiсностi активiв та запобiгання потенцiйним зловживанням", - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, незважаючи на оголошення в серпнi "Мрiї" про неможливiсть обслуговувати свої фiнансовi зобов'язання, засновники i контролюючi акцiонери - Iван, Клавдiя, Андрiй i Микола Гути продовжують непрозоро накопичувати активи за межами компанiї, серед яких комерцiйний банк, логiстичний оператор, земельна дiлянка в порту "Пiвденний", великий дилерський центр i зерноторговий бiзнес iз центром у Швейцарiї, об'єкти нерухомостi в Українi та за кордоном.
"Це вiдбувається тодi, коли компанiя жодного разу не виплачувала дивiденди своїм акцiонерам. Комiтет кредиторiв пiдтримує iдею негайного проведення незалежного розслiдування для встановлення, яким чином родина Гут змогла накопичити значний особистий статок в той час, коли компанiя "Мрiя" опинилася на межi банкрутства", - йдеться у листі.
Також зазначається, що кредитори володiють понад 50% здiйсненого у квiтнi 2013 року випуску єврооблiгацiй агрохолдингу на суму 400 млн доларів.
Сукупна заборгованiсть "Мрiї" перед усiма фiнансовими кредиторами з урахуванням гарантiй, наданих пов'язаним iз сiм'єю Гут компанiям, на момент оголошення дефолту становила близько 1,3 млрд доларів.
Зокрема 572 млн доларів перед вiтчизняними та iноземними банками, 472 млн доларів - перед українськими та мiжнародними iнвестицiйними фондами, 122 млн доларів - перед Мiжнародною фiнансовою корпорацiєю i 109 млн доларів - перед європейськими та експортними агентствами.
При цьому з моменту оголошення Компанією намірів здійснити реструктуризаціюзаборгованості, що мало місце 1 серпня 2014 року, керівництво "Мрії" не зробило реальних кроків для того, щоб розпочати діалог з кредиторами у спосіб, що відповідав би ринковим умовам і міжнародній практиці.
Зі свого боку, протягом тривалого часу кредитори Компанії робили все можливе для того, щоб розпочати конструктивний діалог з Компанією і знайти взаємовигідне вирішення складних питань, зокрема через дво-табагатосторонні попередні переговори.
Натомість, власники та керівництво "Мрії" своїми діями демонструють небажання вести будь-які конструктивні перемовини з кредиторами та не виявляють реальної зацікавленості в реструктуризації заборгованості Компанії.
"Комітет кредиторів усвідомлює всю складність поточної економічної та політичної ситуації в Україні, несприятливу кон’юнктуру на ключових ринках продукції АПК. Разом із тим, ми з сумом вимушені констатувати той факт, що на ситуацію з компанією "Мрія" вплинулиі продовжують мати вирішальний вплив далеко не лише зовнішні фактори", - йдеться у зверненні.
Раніше ОТП Банк відзначав, що "Мрія Агрохолдинг" намагається уникнути зобов'язань пере фінансовою установою.
Як зазначає банк, за час співпраці компанія "ОТП Лізинг" передала в лізинг групі компаній "Мрія Агрохолдинг" 615 одиниць техніки (у тому числі трактори, вантажівки, причепи, комбайни) кращих світових виробників.
З 2010 по 2013 роки з компаніями групи "Мрія" було укладено більше 60 договорів лізингу.
Договір лізингу передбачає отримання техніки в користування, в той час як право власності залишається за лізингодавцем до кінця терміну дії договору.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"