Кабмін хоче побудувати нові енергоблоки АЕС
Уряд України ухвалив рішення про будівництво нових енергоблоків атомних електростанцій та має намір до кінця року знайти партнера для реалізації цього проекту.
Про це повідомив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, передає "Інтерфакс-Україна".
"Ми ухвалили рішення про необхідність будівництва нових атомних блоків в Україні для більшого обсягу електроенергії на безпечних АЕС... До кінця поточного року буде укладено угоду про будівництво нових блоків", - заявив прем'єр, відкриваючи засідання Кабінету міністрів у Києві в середу.
Він зазначив, що існують певні технічні проблеми, пов'язані з тим, що на відведених під будівництво майданчиках раніше передбачалося будівництво радянських енергоблоків водо-водяних енергетичних реакторів, проте ці проблеми буде вирішено.
Яценюк визнав, що сьогодні Україна залежить від постачань російського ядерного палива, але провадить роботу з диверсифікації.
Він нагадав, що вже укладено угоду з американською Westinghouse про альтернативні постачання ядерного палива, й повідомив, що наразі обсяги закупівлі цього палива зростають.
Як повідомлялося, "Енергоатом" з метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для АЕС України спільно з Westinghouse 2000 року розпочав реалізацію проекту кваліфікації ядерного палива цієї фірми.
У березні 2008 року "Енергоатом" уклав із Westinghouse Electric Sweden AB (Швеція) комерційну угоду на забезпечення в 2011-2015 роках свіжим ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС України з реакторами типу ВВЕР-1000.
У квітні 2014 року "Енергоатом" і Westinghouse домовилися щодо продовження до 2020 року наявного контракту на постачання ядерного палива на українські АЕС, яке виготовляється на виробничих потужностях в місті шведському Вестеросі.
Основним постачальником ядерного палива для АЕС України є російська паливна компанія "ТВЕЛ".
"Енергоатом" є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"