Російські банки відчули дефіцит доларів
Одноденна ставка валютного свопу рубль-долар в п'ятницю була нижчою 6,75% - це на 1,25 процентного пункту нижче, ніж ключова ставка ЦБ.
Про це пише газета "Ведомости".
Настільки низької щодо ставки ЦБ вона не була з кризового 2009 року, відзначають експерти.
"Банкам не вистачає доларів", - відзначає начальник казначейства Металлінвестбанка Селім Агарзаев.
"На сьогоднішній день залучення коштів в доларах і євро вкрай ускладнене", - згоден керівник відділу торговельних операцій на грошовому ринку департаменту глобальних ринків Сбербанк CIB Денис Козуб.
"Валютний своп - самий ліквідний і зручний інструмент по залученню доларів і євро", - констатує Козуб.
Через високий попит на свопи рубль-долар в середньому ставка знизилася на 1%, це означає, що банки готові розміщувати рублі всього під 7,75%, щоб отримати долари, пояснює він і нагадує, що до останніх двох тижнів ставка одноденного валютного свопа трималася на рівні 8,75%, а потім почала знижуватися.
Дефіцит доларів у Росії - наслідок санкцій, накладених американським Мінфіном і Європою. Зросли ризики російського бізнесу і західні компанії стали вимагати від російських компаній передоплати, покриття за акредитивами, перераховує Агарзаев.
Банкам теж практично не вдається позичати за кордоном.
"Валюту у західних банків взяти складно: частина з них просто заморозили міжбанківське кредитування для російських банків, частина - скоротили ліміти", - нарікає Козуб.
І Агарзаев, і Козуб бачать ще одну причину дефіциту доларів: зовнішні ринки закриті для випусків євробондів російських компаній і банків.
Після залучення боргового фінансування за кордоном компанії, як правило, розміщували кошти вбанках, тепер немає цього джерела ліквідності доларів і євро, каже Козуб.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"