МВФ прогнозує зростання доходів бюджету України

Вівторок, 6 травня 2014, 12:09

МВФ прогнозує зростання прибуткової частини державного бюджету України за підсумками 2014 року до 677,3 мільярда гривень за одночасного зростання витратної частини до 755,3 мільярда гривень.

Про це йдеться у спеціальному дослідженні МВФ щодо України, оприлюдненому на сайті організації.

Як зазначається, це істотно перевищує закладені урядом показники у 475,3 млрд гривень і 546,2 млрд гривень відповідно. Ці показники можуть бути досягнуті у рамках програми реформ, які схвалені і запроваджуються урядом України і підтримані фахівцями Фонду.

Зокрема, у МВФ прогнозують, що ключовою складовою доходів стануть податкові надходження, які зростуть майже втричі порівняно з показником 2013 року і становитимуть 601,9 млрд гривень.

Реклама:

Основною складовою податкових надходжень стане податок на прибуток і податок з доходів (прогноз надходжень становить 125,6 млрд гривень), єдиний соцвнесок - 200 млрд гривень, ПДВ - 146,1 млрд гривень і акциз - 46,8 млрд гривень.

Основну частину витрат - 718,8 млрд гривень становитимуть поточні витрати, що включають всі соціальні виплати, пенсії, субсидії підприємствам і закупівлю товарів і послуг.

Крім того, МВФ прогнозує скорочення дефіциту бюджету Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" до 50,4 млрд гривень.

Раніше МВФ прогнозував, що політика скорочення державних витрат, зокрема замороження зарплат, пенсій і бюджетних субсидій, дозволить українському уряду за підсумками 2014 року заощадити близько 2% ВВП країни.

Водночас, у МВФ позитивно оцінили ефект збільшення доходів бюджету. Зокрема, за оцінками фахівців Фонду, політика уряду щодо збереження податкових ставок і розширення податкової бази дозволить підвищити доходи країни на 1,3% ВВП.

Ключовими статтями поповнення прибуткової частини бюджету були названі: скасування пільги з ПДВ для експортерів зерна - 0,3% ВВП, збільшення плати за користування надрами - 0,1% ВВП і землею - 0,3% ВВП, введення ПДВ на ліки - 0,1% ВВП, а також боротьба з тіньовим сектором і ухиленням від сплати податків - 0,4% ВВП.

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!