Нацбанк затвердив основні принципи грошово-кредитної політики
Рада Національного банку на черговому засіданні ухвалила основні засади грошово-кредитної політики на 2014 рік.
Про це повідомляє прес-служба регулятора.
"Під час засідання Ради Національного банку було розглянуто низку питань, зокрема, ухвалено основні засади грошово-кредитної політики на 2014 рік, проаналізовано ситуацію із функціонуванням банків на території АР Крим та міста Севастополь, фінансові показники Національного банку за минулий і 2014 роки тощо", - йдеться у повідомленні.
Як наголошується, у першому кварталі 2014 року задля забезпечення вчасного виконання зобов’язань банків перед вкладниками дії Національного банку ґрунтувалися на необхідності підтримання ліквідності банків на належному рівні.
"Національним банком також вживалися заходи щодо збільшення внутрішньої вартості гривні за допомогою важелів процентної політики, запроваджувалися тимчасові стабілізаційні заходи щодо регулювання здійснення валютних операцій", - повідомляє прес-служба.
Також наголошується, що у січні-березні 2014 року з метою посилення спроможності економіки та фінансової системи протистояти негативним зовнішнім впливам виникла необхідність запровадження режиму гнучкого обмінного курсу гривні.
"У 2014 році зусилля Національного банку спрямовуватимуться на стабілізацію ситуації у фінансово-банківський сфері з метою сприяння утриманню приросту індексу споживчих цін у межах, що не перевищують значення прогнозу уряду", - зазначив голова Ради Станіслав Буковинський.
Він додав, що в міру досягнення основної цілі Національний банк підтримуватиме діяльність уряду щодо відновлення економічного зростання, насамперед у площині створення умов для активізації кредитної підтримки банками реального сектору економіки та зниження процентних ставок.
"Також з метою підвищення спроможності фінансової системи акумулювати ресурси для забезпечення потреб економічного зростання в наступному році розширюватиметься та вдосконалюватиметься сфера безготівкових платежів", - йдеться у повідомленні.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"