Fitch знизило рейтинг України до переддефолтного рівня
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings в п'ятницю знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента України за зобов'язаннями в іноземній валюті з "B-" до "ССС", або "надзвичайно спекулятивного" рівня.
Про це йдеться в повідомленні Fitch, пише "Інтерфакс-Україна".
Як зазначається, тепер від дефолтной позначки Україну за шкалою Fitch відділяє одна щабель.
Український РДЕ в національній валюті підтверджений на рівні "B-", йдеться в повідомленні.
Проте агентство зберегло "негативний" прогноз цього рейтингу, що говорить про можливість його зниження в осяжному майбутньому.
Рейтинги випусків пріоритетних незабезпечених боргових зобов'язань України в іноземній валюті були погіршені з "B-" до "ССС", у національній - підтверджені на рівні "B-".
Стеля рейтингу знижена з "B-" до "ССС", короткостроковий РДЕ України в іноземній валюті - з "B" до "C".
Fitch повідомило, що плановою датою наступного перегляду українських рейтингів було 28 лютого, проте агентство визнало, що поточна ситуація в країні вимагає відхилення від графіка публікації рейтингів.
В якості факторів, що вплинули на це рішення, Fitch вказує високий політичний ризик і невизначеність, істотне погіршення фінансової гнучкості і доступу до боргового ринку.
"Політична нестабільність помітно посилилася з часу останнього перегляду рейтингів Fitch 8 листопада 2013 року, збільшивши тиск на суверенний кредитний профіль. Погіршився як доступ держави до зовнішнього фінансування, так і здатність рефінансувати значний зовнішній борг за жорстким графіком погашення", - йдеться в прес-релізі.
Крім того, Fitch більше не вірить у те, що кредитні кошти на 15 млрд доларів, обіцяні Україні Росією, будуть виділені в повному обсязі. При цьому агентство вважає, що Україна втратила доступ до зовнішніх ринків фінансування.
Менш значні побоювання у агентства викликають послідовність і ефективність економічної політики України, а також уразливість банківської системи.
РДЕ України в іноземній валюті "CCC" також враховує слабкість ділової кон'юнктури і погані показники корпоративного управління, високу волатильність ВВП та інфляції, значну частку проблемних кредитів у фінансовій системі.
До подальшого зниження рейтингу може привести загострення політичної чи економічної напруженості, яке зробить ймовірним дефолт за держборгом.
Разом з тим Fitch може поліпшити оцінку кредитоспроможності України в разі відновлення політичної стабільності, відновлення доступу до зовнішнього фінансування, повернення до стійкого зростання і зниження бюджетного дисбалансу.
У своїх оцінках агентство виходить з того, що політична невизначеність в країні і брак ясності щодо планів уряду щодо зовнішнього фінансування збережуться протягом тривалого часу.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"