Ізраїльтяни отримають 10 мільйонів за вивезення відходів з ртутного "Радикалу"
Субота, 18 січня 2014, 10:10Департамент промисловості та розвитку підприємництва Київської уклав угоди з ТОВ "С.І. Груп Консорт Лтд" на послуги зі збирання небезпечних відходів, в тому числі тари, в якій зберігаються відходи та перевозяться відходи на території ВАТ "Радикал"
Департамент промисловості та розвитку підприємництва Київської уклав угоди з ТОВ "С.І. Груп Консорт Лтд" на послуги зі збирання небезпечних відходів, в тому числі тари, в якій зберігаються відходи та перевозяться відходи на території ВАТ "Радикал".
Про це повідомляється у "Віснику державних закупівель", передають "Наші гроші".
Як зазначається, загальна вартість угод складає 9,90 млн гривень.
За інформацією видання, закупівлі проведено за процедурою в одного учасника, що замовник пояснив відсутністю конкуренції.
В Україні немає відповідних спеціалізованих заводів, тому знешкодження відходів можливе тільки за межами України. Дозвіл на транскордонне перевезення небезпечних відходів має лише ТОВ "Сі Буд Сістем", яке є субпідрядною організацією ТОВ "С.І. Груп Консорт Лтд" (Ізраїль).
Також замовник повідомив про особливі соціальні обставини, що дозволяють провести закупівлю в одного учасника.
Існує загроза виникнення надзвичайної ситуації зважаючи на тривалий час зберігання небезпечних відходів - порушена герметичність наявних ємкостей для зберігання відходів на території ВАТ "Радикал", що створює загрозу витоку та забрудненню оточуючого середовища та завдання шкоди людському життю та здоров`ю.
По-друге, металеві бочки з відходами знаходяться під уламками будівлі цеху електролізу і мають бути вилучені з під цих уламків для того, щоб у подальшому вони не заважали здійснювати вилучення та вивезення ртутьвмісних відходів.
За даними "Віснику держзакупівель", ця фірма отримала перший підряд на вивезення відходів із заводу "Радикал" у липні 2013 року вартістю 0,89 млн гривень.
"С.І.Груп Консорт Лтд" отримало монополію на утилізацію небезпечних речовин в Україні в 2011 році, коли Міністерство природи очолював Микола Злочевський. З того часу ізраїльтяни отримали підряди на 1,51 млрд гривень.
Засновником "Сі Буд Сістем" є громадянин Ізраїлю Ілля Марчевський, якого в ЗМІ називали "сірим кардиналом держпідприємства "Національний центр з поводження з небезпечними відходами".
До серпня 2012 року бізнес-партнером Марчевського по фірмі "Алтима-Плюс" був Борис Герман, шурин Дмитра Притики, нардепа від Партії регіонів попереднього скликання, екс-голови Вищого господарського суду України. Пізніше його частка була перереєстрована на вищезгадану "С.І.Груп Консорт Лтд", пише видання.
© 2005-2019, Економічна правда. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на "Економічну правду".
"Всі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна". Назва агентства "Інтерфакс-Україна" при цьому має бути оформлена як гіперпосилання.
Матеріали з позначкою PROMOTED, СПЕЦПРОЕКТ, ЗА ПІДТРИМКИ публікуються на правах реклами.