Збиток від природних катастроф зріс до 200 мільярдів - Світовий банк
За останнє десятиліття збиток світової економіки, що наноситься природними катаклізмами, збільшився до 200 млрд доларів на рік і, швидше за все, буде рости на тлі кліматичних змін.
Про це йдеться в доповіді Світового банку, пишуть "Весті.Економіка".
Згідно з повідомленнями групи вчених з ООН глобальне потепління призведе до того, що повені, посухи та урагани будуть наносити світовій економіці більшої шкоди протягом століть.
"Збиток від природних катастроф постійно зростає. Так, в 1980-х роках. Він становив 50 млрд доларів на рік, за останнє десятиріччя показник збільшився до 200 млрд доларів на рік, і приблизно три чверті з цих втрат є результатом екстремальних погодних умов", - заявила віце-президент Світового банку з питань сталого розвитку Рейчел Кайт.
"У той час як ви не можете пов'язати природні катаклізми з зміною клімату, вчені попереджають, що природні катастрофи будуть збільшуватися, якщо не зупинити глобальне потепління", - зазначила Кайт.
За оцінками компанії Munich Re Group, загальний збиток від природних лих з 1980 по 2012 роки становив 3,8 трлн доларів.
Нагадаємо, понад 3900 людей стали жертвами тайфуну "Хайянь", який обрушився на Філіппіни. Катастрофа збіглася з датою початку конференції ООН у Варшаві з проблеми зміни клімату.
Планується, що переговори триватимуть до 22 листопада. Учасники конференції, зокрема, обговорять нову глобальну угоду, яку до кінця десятиліття має змінити Кіотський протокол.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"