Вплив США на світову економіку слабшає
Хоча економіка США, схоже, прискорюється, економісти вважають, що це прискорення буде впливати на темпи економічного зростання не так сильно, як раніше, через зміни, викликані фінансовою кризою і рецесією.
Про це пишуть "Вести екноміка".
Новий економічний вигляд Америки орієнтований на підвищення попиту і виробництва всередині країни, при цьому з часом буде проводитися більше енергоносіїв. Ці фактори вже призвели до відчутного скорочення дефіциту поточного рахунку, показник досяг мінімуму з 1999 року.
При цьому поліпшення економічної ситуації в США може негативно вплинути на ринки, що розвиваються, якщо країна за рахунок зростання виробництва стане більше конкурентом, ніж споживачем. Також країни, що розвиваються ризикують через можливе згортання монетарних стимулів з боку ФРС.
"Є ознаки того, що імпульс від США може бути не таким сильним, як в останні роки", - сказав старший економіст Bank of America Густаво Реїс .
"Якщо ми хочемо бачити сильне світове зростання, нам потрібні США, щоб рости, але іншим країнам треба теж приходити в себе", - зазначив він.
За прогнозом економістів, опитаних Bloomberg, в 2014 році економіка США зросте на 2,7%, а в 2015 році темпи збільшаться до 3% в порівнянні з 1,6% цього року.
Часткове припинення роботи уряду може бути короткостроковою перешкодою. Згідно з результатами іншого опитування темпи економічного зростання будуть знижуватися на 0,1 процентного пункту щотижня.
У Goldman Sachs відзначають, що затримка з підвищенням стелі держборгу є ще більшою загрозою.
За словами Реїса, зростання ВВП США на 1 процентний пункт зазвичай означав зростання на 0,4 пункту для решти світу. Тепер, можливо, вплив знизиться до 0,3 процентного пункту, а це означає падіння впливу США за кордоном на 25%.
Якщо економічні показники країни дійсно стають краще в таких умовах, то інвестори повинні купувати долар і продавати валюти країн, що розвиваються, що спричинить за собою повернення потоків капіталу в США.
За даними МВФ, цього року частка США у світовому ВВП складе 22% тоді як у 2000 році показник перебував на рівні 31%. При цьому на Китай припадає 12 % світового виробництва порівняно з 4% в 2000 році.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"