Україна розраховує на віртуальний реекспорт російського газу

Четвер, 5 вересня 2013, 10:45

Міністерство енергетики та вугільної промисловості шукає можливість збільшення поставок газу зі Словаччини.

Про це пише "Комерсант- Україна".

Як стало відомо, Україна планує вирішити проблему за рахунок підписання змін до технічних угод зі словацькою Eustream, які дозволять запустити так званий віртуальний реверс газу. Втім, для того щоб підтвердити легітимність цієї схеми, необхідно отримати позитивний висновок Єврокомісії, вважають експерти.

"Єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер і міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький у вівторок у Брюсселі обговорили "питання реверсних поставок газу з Європи", - повідомили в Міненерговугілля.

Реклама:

Як пише видання, ще одна зустріч пройшла з головним виконавчим директором RWE Supply&Trading Стефаном Юдішем, під час якої обговорювали новий контракт на постачання газу в Україну, додали у відомстві, відмовившись від подальших коментарів.

У представництві України при ЄС відзначили лише, що наприкінці вересня буде проведено засідання групи Єврокомісії з питань координації поставок газу за участю української сторони.

Україна домагається від Єврокомісії підтримки щодо підписання нової технічної угоди між "Укртрансгазом" і словацькою Eustream, розповіло джерело в Кабінеті міністрів, знайоме з ходом переговорів.

"Ми хочемо запустити віртуальний реверс - свопові заміщення газу, коли частина російського палива залишається в Україні, а в Словаччині цей обсяг "Газпрому" компенсує наш партнер - RWE. Однак у технічній угоді між компаніями-операторами газотранспортних систем України та Словаччини зараз немає пункту про облік таких операцій", - заявив співрозмовник.

Таку можливість мають намір передбачити в новій техугоді між сторонами. У цьому випадку, як стверджує співрозмовник, "Газпром" буде змушений враховувати таку схему постачання у балансі газу, що поставляється в Україну.

"І Україна, і Словаччина є членами Європейського енергоспівтовариства. Внесення змін про облік зустрічних поставок якраз відповідає нормам Третього енергопакету, який обов'язковий для членів цієї організації", - пояснює він.

У "Газпромі" від коментарів відмовилися. Проте раніше офіційний представник монополії Сергій Купріянов заявляв, що "Газпром" вирішив почати перевірку законності реекспорту російського газу в Україну RWE , назвавши його сумнівним, а газ, що використовується в них - належить Росії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!