Обсяг переробки нафти в Україні знизився до рекордного рівня

Понеділок, 15 липня 2013, 09:32

У I півріччі на українських НПЗ був перероблено трохи більше 1,5 млн тонн нафти, або на 43% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Як повідомляється, в країні працювали тільки два з семи підприємств: Кременчуцький НПЗ і Шебелинський ГПЗ. Обсяг переробки в I півріччі досяг абсолютного мінімуму за весь час незалежності України, зазначають у Міненерговугілля.

Навіть у кризовий для нафтопереробки 1999 українські НПЗ за перші шість місяців переробили близько 2,5 млн тонн. Всього вітчизняні заводи здатні переробляти до 34 млн тонн нафти на рік, пише видання.

Реклама:

У Міненерговугілля повідомили, що через це скорочення за останні три роки роботи позбулися близько 18 тис працівників галузі та ще більше 54 тис співробітників суміжних компаній і підприємств.

Крім того, ситуація в галузі негативно позначилася на надходженнях до держбюджету. Частково доходи держскарбниці були компенсовані за рахунок оподаткування імпорту готових нафтопродуктів. Проте все ж, за даними Міненерговугілля, втрати бюджету через ситуацію в галузі становлять близько 800 млн гривень на рік.

Як повідомляється, погіршення ситуації з нафтопереробкою спостерігається з 2005 року, коли були скасовані мита на ввезення нафтопродуктів.

Уряд Юлії Тимошенко тоді заявляв, що таким чином в Україні можуть стабілізуватися ціни на автомобільне паливо. Після цього в 2010 році зупинився Одеський НПЗ, потім Надвірнянський і Дрогобицький заводи, а в 2012 році був закритий один з найбільш технологічних заводів, здатний переробити до 16 млн тонн нафти на рік, - Лисичанський.

Нафтопереробники відзначають, що відхід НПЗ негативно позначився на ринку.

Втім, незважаючи на всю жалюгідність ситуації в галузі, уряд за останні вісім років мало що зробив для її зміни.

Неодноразові спроби переробників пролобіювати введення мит на ввезення нафтопродуктів не увінчалися успіхом. Кабмін при цьому досить активно прагне домогтися цінової стабільності на ринку, що йому вдається, - ціни в цілому відповідають світовим котируванням  нафти.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!