Сенат США схвалив податок з інтернет-продажів
Верхня палата Конгресу США схвалила законопроект, який дозволяє штатам збирати податок з продажів через інтернет.
Про це пишуть "Вести економіка".
Згідно з повідомленням, 69 сенаторів проголосували "за", 27 - "проти". Тепер документ надійде на розгляд до палати представників, де у нього менше шансів на схвалення.
Нижня палата конгресу контролюється Республіканською партією, серед представників якої підвищення податкового тягаря є непопулярним.
У законопроекті сенату передбачені винятки для компаній, обсяг продажів яких не перевищує 1 млн доларів. eBay та інші інтернет-майданчика наполягають на піднятті цієї межі до 10 млн доларів рік.
"EBay продовжить докладати зусилля, щоб зробити текст закону більш збалансованим і таким, щоб він відповідав інтересам малого бізнесу, обсяг продажів якого не перевищує 10 млн доларів, а кількість співробітників налічує менше 50 людей", - заявив старший директор по взаємодії з громадськістю eBay Брайан Бірон.
Штати можуть вимагати сплати податку тільки від тих компаній, у яких є фізична присутність на їхній території, наприклад офіс або склад.
Прихильники законопроекту стверджують, що цей захід не введення нового податку, а лише відновлення справедливості. Вже зараз жителі багатьох штатів зобов'язані декларувати здійснені в інтернеті покупки і платити з них податки, проте більшість американців ігнорують цю обов'язок.
За підрахунками університету Теннессі, бюджети штатів недоотримують близько 23 млрд доларів щорічно.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"