Дані власників офшорних рахунків потрапили до інтернету, українців в них немає
Тема офшорних махінацій з боку представників бізнесу та влади різних країн знову опинилася в центрі уваги світових ЗМІ.
Про це пишуть "Вести економіка".
Як повідомляється, журналісти отримали доступ до гігантського обсягу інформації по офшорним компаніям на Британських Віргінських островах.
Британська Guardian опублікувала результати розслідування Міжнародного консорціуму журналістів (International Consortium of Investigative Journalists - ICIJ).
Згідно зі статтею ICIJ під назвою "Secret Files Expose Offshore's Global Impact" в розпорядження міжнародних ЗМІ потрапили понад 2,5 мільйонів файлів у вигляді електронного листування, а також інших документів, які стосуються понад 120 тис компаній, зареєстрованих в офшорній зоні на Британських Віргінських островах.
Наголошується, що це "найбільший витік інформації по офшорним компаніям, який коли-небудь потрапляв в ЗМІ".
Документи стосуються представників понад 170 країн світу і зачіпають фінансові махінації, які здійснювалися протягом останніх 30 років.
В опублікованих матеріалах вже названі конкретні імена представників політичної і бізнес-еліти, а також їхніх родичів, на яких у багатьох випадках оформлені рахунки і компанії на Британських Віргінських островах, Островах Кука та ряді інших офшорів.
Це чиновники та бізнесмени з США, Великобританії, Франції, Канади, Росії, Китаю, Індії, Пакистану, Індонезії, Ірану, а також ряду колишніх республік СРСР.
У списку, зокрема, виділяються:
Жан-Жак Ожье, який займав посаду скарбника під час виборчої кампанії нинішнього президента Франції Франсуа Олланда. Ожье створив компанію, яка вела бізнес в Китаї, зареєстрував її на Кайманових Островах, 25% частка в ній належала компанії з БВО.
Скотт Янг, мільйонер і соратник померлого Бориса Березовського, який зараз перебуває у в'язниці за укривання активів від своєї колишньої дружини. Активи Янга на БВО контролює його адвокат. Серед них, зокрема, деволоперская компанія, що займається різними проектами в Москві загальною вартістю 100 млн доларів.
Марія Імельда Маркос Маноток, одна з глав провінцій Філіппін, старша дочка колишнього президента країни Фердінанда Маркоса. Його багатомільярдні статки намагалися конфіскувати після відсторонення від влади.
Колишній міністр фінансів Монголії Байартсогт Сангаджав. Він створив компанію Legend Plus Capital Ltd з рахунком у швейцарському банку. У цей час він очолював фінансове відомство своєї країни. Тепер Сангаджав визнає, що не декларувати свої доходи було помилковим рішенням.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв і його сім'я. Компанії, зареєстровані на двох дочок Алієва, контролює будівельний магнат Хоса Гоза.
У списку також дружина російського віце-прем'єра Ігоря Шувалова Ольга. Подружжя Шувалова вже неодноразово заперечувало, що ведуть будь-які протизаконні дії в офшорних зонах.
До цих пір Британські Віргінські острови були одним з найбільш спокійних і тихих укриттів для любителів "легальних" способів виведення великих сум під юрисдикції податкових органів різних держав.
Однак очевидно, що в світлі даного витоку інформації, а також через фінансовий колапс на Кіпрі, колишня схема легалізації глобального тіньового капіталу починає тріщати по швах.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"