СОТ стурбована поведінкою України щодо митних тарифів

Субота, 2 березня 2013, 15:56

49 членів СОТ висловили стурбованість недостатньою прозорістю з боку України щодо запропонованих нею змін, а також процесу їх втілення.

Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів заступник торгового представника США, посол США при СОТ Майкл Пунке.

"У листопаді минулого року не 23, а 49 країн-членів СОТ, включаючи США, висловили серйозну стурбованість кроком, запропонованим Україною в рамках статті XXVIII Генугоди з тарифів і торгівлі (GATT). У спільній заяві всі ці країни підкреслили, що закріплення рівнів тарифів є одним із наріжних принципів СОТ, оскільки це гарантує безпеку і передбачуваність багатосторонньої торговельної системи. Повідомлення від України, надіслане так швидко після приєднання країни до СОТ і з приводу такого широкого спектру тарифних ліній, кидає виклик цьому базовому принципу", - заявив Пунке.

За його словами, всі 49 країн також відзначили, що про намір України було оголошено в той час, коли світові лідери закликали всі країни протистояти зростанню протекціонізму в торгівлі. Україна заявила, що такі її дії не будуть протекціоністськими, але велика кількість тарифів, про які йде мова, примушує в цьому засумніватися.

Реклама:

"Якщо Україна і далі буде йти заявленим шляхом, їй буде складно підтримувати загальний рівень взаємовигідних поступок, не менш сприятливих для торгівлі, як вимагають її зобов'язання, взяті при вступі до СОТ. Залишається незрозумілим, якою мірою Україна зможе надати компенсації іншим країнам -членам, якщо вона здійснить свій намір щодо зміни тарифних поступок", - зазначив він.

Пунке також підкреслив, що всі 49 членів СОТ також висловили стурбованість недостатньою прозорістю з боку України щодо запропонованих нею змін, а також процесу їх втілення.

"Нотифікація України була представлена ​​більше п'яти місяців тому, а Україна досі не поширила інформацію про запропоновані нею нові ставки або про те, як вона буде компенсувати втрати іншим членам. Україні давно вже слід було надати таку інформацію. Її ненадання обмежує можливість інших країн- членів зрозуміти цілі України та оцінити ймовірний вплив її впливу на себе. В інтересах багатосторонньої торговельної системи та глобальної економіки країни-члени запропонували Україні відкликати свою нотифікацію", - сказав він.

"На засіданні Генеральної ради СОТ у грудні 2012 року виступаючі, які представляли 126 країн-членів, заявили про серйозну стурбованість комерційними і системними наслідками запропонованих Україною кроків. Рівень стурбованості безпрецедентний для Женеви", - підсумував він.

Раніше повідомлялося, що Україна має намір підвищити максимальні ставки мит на 350 видів товарів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!