Стокгольмський суд затвердив "мирову" між Україною та Vanco
Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма в кінці грудня 2012 затвердив мирову угоду між Україною та компанією Vanco Prykerchenska.
Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Олег Проскуряков, передає "Інтерфакс-Україна".
"У кінці грудня Стокгольмський арбітраж затвердив мирову угоду між Vanco та Україна", - сказав він.
Міністр додав, що в ході світового врегулювання спору ніяких переуступок прав в рамках угоди про розподіл продукції не було.
Нагадаємо, 30 січня 2013 стало відомо, що найбільший вертикально інтегрований енергохолдинг України ДТЕК купує Vanco Ukraine.
Як відомо, Vanco International, 100% "дочка" компанії Vanco Energy Company (США), у квітні 2006 року була визнана переможцем конкурсу на право укладання угоди про розподіл продукції, видобуток якої буде вестися на шельфі Чорного моря в межах Прикерченської нафтогазоносної ділянки.
У жовтні 2007 Vanco Int. віддала права та обов'язки за УРП компанії Vanco Prykerchenska, створеній у серпні 2007 року. Власниками Vanco Prykerchenska з рівною пайовою участю є Vanco Int., ДТЕК, Shadowlight Investments Limited російського бізнесмена Євгена Новицького, а також компанія Integrum Technologies Limited.
Як впише видання, влада уряду Юлії Тимошенко в 2008 році вийшла з УРП, після чого Vanco звернулася в міжнародний арбітраж, одночасно продовжуючи пропонувати уряду України відновити співпрацю в рамках УРП.
Після приходу до влади президента Віктора Януковича уряд Миколи Азарова у квітні 2011 року схвалив угоду з Vanco Prykerchenska, доручивши внести зміни в договір про розподіл вуглеводнів. Однак мирова угода досі не підписана.
За даними поінформованих джерел, однією з причин затримки є вибудовування відносин між співвласниками Vanco Prykerchenska.
ДТЕК створений у 2005 році для управління енергетичними активами групи "Систем кепітал менеджмент" Ріната Ахметова.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"