Орендна схема в Києві "вимиває" мільйони з бюджету - ЗМІ
Столична мерія доручила КП "Київський метрополітен" очистити вестибюлі і переходи підземки від торговців.
Про це пише видання "Деловая столица".
Як пише видання, чиновники посилаються на припис Міністерства з надзвичайних ситуацій, який заборонив розміщення будь-яких торгових точок на шляхах евакуації.
Виняток зробили лише для торговців пресою, але тільки до лютого наступного року.
На період проведення чемпіонату з футболу торгівлю на декількох станціях в центрі Києва тимчасово заборонили, а після його завершення КП створило спеціальну комісію, яка протягом кількох місяців вивчала ситуацію.
Підсумком її роботи стало рішення не продовжувати договори оренди (вони пролонгуються кожен місяць) приблизно з половиною підприємців.
Якщо на початку року в підземці налічувалося близько 600 торгових точок площею 3-4 кв. м, за розміщення яких орендарі щомісяця платять від 1 тис до 2 тис гривень, то зараз їх залишилося не більше 300.
Першими від чисток перевіряючих постраждали лотки з електротоварами, білизною і косметикою, вони повністю зникли зі станцій.
Також, в черзі на виліт виявилися і торговці квітами, напоями, сигаретами і сувенірами, яких поступово виживають з насиджених місць: з жовтня їм теж перестали продовжувати договори оренди. Не чіпали поки лише лотки з пресою, хоча проблеми виникли й у їх власників.
Якщо торговцям пресою все ж відмовлять в оренді, близько 200 точок їх розповсюдження доведеться закрити. Оскільки рентабельність цього бізнесу невисока, підприємці не зможуть орендувати кіоски на поверхні, вартість найму яких коливається від 2 тис до 8,5 тис гривень в місяць.
Як пишуть "Наші гроші", замість того, щоб підняти тарифи, КМДА провела серію "інвестиційних конкурсів", переможці яких переставали платити за оренду взагалі. За це вони зобов'язувалися вкладати чималі кошти в ремонт і утримання переходів.
Переможцями "конкурсів" стали ті самі перекупники, які перерозподіляли прибуток і раніше.
З інвестицій, які переможці зобов'язані були вкласти в об'єкти, то вони виявилися набагато менше, ніж передбачалися.
Зокрема, ТОВ "Торгова рада" за 10 місяців роботи профінансував робіт на суму 212 тисяч гривень, зате згідно з інвестиційними зобов'язаннями ця сума має становити 2,2 млн гривень, тобто в 10 разів більше.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"