У Клименка кажуть, що Світовий банк задоволений українською ДПС
Експерти Світового банку заявляють: перетворення, що відбуваються у податковій сфері України, відповідають актуальним світовим трендам.
Про це йдеться в офіційному звіті щодо рейтингу Paying Taxes-2013, який був оприлюднений 21 листопада, повідомляє прес-служба ДПС.
Як зазначається у повідомленні, світовий банк вніс Україну до переліку трьох країн регіону, які за останні 8 років найбільш істотно скоротили кількість часу, необхідного для виконання податкових зобов’язань.
"Проведена в 2011 році в Україні податкова реформа, в тому числі введення системи електронного декларування, введення єдиного соціального внеску, істотно скоротила кількість часу, необхідного для дотримання податкового законодавства, у порівнянні з 2011 роком, та дозволила знизити кількість податкових платежів для бізнесу", - зазначають експерти.
Так, за показником "витрати часу на податкову звітність" експерти Світового банку констатували скорочення з 657 годин у минулому році до 491 годин у цьогорічному рейтингу.
"Скороченню витрат часу на виконання податкових формальностей сприяли масштабні заходи із популяризації та вдосконалення систем електронної звітності, спрощення процедури реєстрації нових платників ПДВ, удосконалення декларацій та податкових розрахунків", - йдеться у повідомленні.
Згідно з повідомленням, за показником "загальна податкова ставка" у порівнянні з 57,1% у 2011 році експерти Світового банку зафіксували зниження до 55,4% у 2012 році.
Фахівці ДПС нагадують, що наступного року представників бізнесу очікує подальша лібералізація ставок, передбачена Податковим кодексом: ставка податку на прибуток з 1 січня 2013 року буде знижена до 19%, ставка ПДВ – до 17% у 2014 році.
"За показником "кількість платежів" у рейтингу Paying Taxes-2013 зафіксований значний прогрес: від 135 платежів у 2011 році - до 28 у поточному. Завдяки введенню системи електронного декларування середній показник платежів в усіх країнах світу – 27,2, в регіоні Центральна Азія та Східна Європа – 30,4", - повідомляється у звіті.
Найбільша кількість платежів (24) в Україні припадає на податки на зарплатню, в той час як податок на прибуток адмініструється лише 1 платежем.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"