Кулиняк пропонує нову схему держфінансування кіно. Режисери проти
Міністерство культури запропонувало нову схему розподілу держфінансування, що виділяється на той чи інший кінопроект.
За задумом Мінкульту, кошти повинні спрямовуватися на одну з державних кіностудій (тобто на держпідприємства), а звідти - на творчу групу, яка забезпечує створення кінопроекту, про це передає ZN.UA.
Цієї ініціативи Мінкульту противились режисери: вони вважають, що централізація розподілу коштів поставить їх у залежність від керівництва держстудій і обмежить художню свободу.
Міністр культури Михайло Кулиняк висловився за необхідність контролю над проходженням та використанням бюджетних коштів.
"Державні кошти, які виділяються на проведення заходів, переводяться на рахунки держпідприємств, які укладають угоди з виконавцем заходу. Виконавці як творчі особи організовують реалізацію проекту так, як вважають за потрібне, а ДП забезпечує фінансування і контролює проходження бюджетних коштів", - розповів міністр.
За його словами, таким чином, форма розрахунків з приватними кіностудіями - через державні підприємства (державні кіностудії) - не передбачає якихось утисків для виробників фільмів, а забезпечує прозоре проходження бюджетних державних коштів.
"Адже, погодьтеся, коли державні кошти прямо йдуть на приватні компанії, дуже важко відстежити відрахування податків, інші обов’язкові відрахування. Тому Мінкультури - за контроль над проходженням та використанням бюджетних коштів", - сказав Кулиняк.
У свою чергу, кінематографісти (серед яких Марина Врода, Мирослав Слабошпицький, Степан Коваль, Сергій Михальчук, Євген Сивоконь, Олег Фіалко, Володимир Тихий) суворо попереджають: "Якщо це станеться (новітня централізація), то ситуація у вітчизняній кіногалузі, де останнім часом досягнуто чимало значних проривів, зазнає стагнації й опиниться на межі катастрофи".
"Ми виступаємо за вільну конкуренцію кіностудій усіх форм власності, що гарантується конституційними нормами. Ми виступаємо за конкуренцію студій, за режисера, який є ключовою постаттю кінопроцесу. Виступаємо за спрощення процедури зміни режисером студії-виробника (до підписання державного контракту), щоб режисери не стали заручниками несумлінних продюсерів", - йдеться у зверненні.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"