Хорошковський згоден на все заради грошей від МВФ

Середа, 24 жовтня 2012, 15:01

Україна готова на все заради відновлення можливості отримання кредиту від МВФ.

Про це заявив перший віце-прем’єр Валерій Хорошковський, передає "Радіо Свобода" з посиланням на Bloomberg.

За словами віце-прем’єра, уряд має домовитися про продовження існуючої програми на 2013 рік, тому що це впливає на інвестиційний клімат в країні.

Проте аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Ільдар Ґазізуллін заявив, що якщо уряд хоче розблокувати цей кредитний ресурс, йому не вдасться обійти питання підвищення тарифів на комунальні послуги.

Реклама:

"Мета МВФ - стабілізація держфінансів. В Україні субсидії для "Нафтогазу" з держбюджету - це одна з головних причин розбалансування бюджету. Тому головна вимога МВФ залишилася незмінною – це підвищення тарифів на газ та інші комунальні послуги для населення. МВФ каже, що без виконання цієї вимоги не буде продовження співпраці", – зазначив Ґазізуллін.

Утім прем’єр-міністр Микола Азаров неодноразово запевняв, що комунальні тарифи не підвищуватимуть ні до, ні після парламентських виборів.

Для того, що переконати МВФ продовжити співпрацю з Україною, буде замало знайти рішення щодо тарифів, вважає директор економічних програм Центру імені Разумкова Василь Юрчишин.

Експерт наголосив, що попри аполітичність МВФ, перспективи співпраці з ним залежатимуть і від того, якими будуть парламентські вибори.

Як повідомлялося, Україна не хоче по-новому співпрацювати з МВФ.

Україна вважає, що більш доцільним є продовження дії поточної програми кредитування "Стенд-бай", ніж підготовка та розроблення нової програми співпраці із МВФ.

Нагадаємо, нещодавно Рада НБУ порекомендувала уряду активізувати співпрацю з МВФ в рамках програми stand by.

МВФ у 2010 році схвалив програму stand-by, в рамках якої обіцяв до кінця 2012 року надати Україні кредит на загальну суму 15,5 млрд доларів.

Фонд виділив перші два транші на суму 3,4 млрд доларів, але у 2011 році припинив фінансування через те, що Україна відмовилася збільшити тарифи для населення на узгоджені з кредитором 30% і для комунального сектору майже на 60%.

У 2011-2012 роках візити місій МВФ в Україну закінчувалися провалом переговорів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: