Роздрібні гривневі кредити перевищили кількість валютних позик
У вересні вперше як мінімум за вісім років обсяг роздрібних гривневих кредитів перевищив валютну заборгованість клієнтів, яка продовжує скорочуватися.
Банкіри впевнені в збереженні цього тренду в 2012-2013 роках, оскільки валютне кредитування населення якщо й відновиться, то нескоро, пише "Комерсант-Україна".
Банківське кредитування населення, незважаючи на масовий вихід банків в високомаржинальних сегмент споживчих позик, залишається досить слабким.
У вересні їх роздрібний кредитний портфель продовжив скорочуватися, зменшившись ще на 169 млн гривень (-0,01%), повідомили в Нацбанку.
З початку року зростання портфеля спостерігалося лише в липні (+347 млн гривень).
Однак це не змінило загального тренду - за дев'ять місяців 2012 року портфель кредитів фізособам скоротився на 11,5 млрд гривень (-5,9%).
Падіння портфеля, як і в попередні місяці, було викликано високими темпами погашення валютної заборгованості клієнтів.
У вересні цей портфель зменшився на 1,9 млрд гривень, в серпні - на 2,7 млрд гривень, а з початку року - на 22 млрд гривень (-19,5%).
В результаті валютна заборгованість, скоротившись до 90,7 млрд гривень, вперше як мінімум за вісім років виявилася нижче, ніж гривневий роздрібний портфель - 94 млрд гривень.
У НБУ почали окремо рахувати роздрібні гривневі і валютні кредити в 2004 році, і вже тоді національна валюта програвала іноземній.
Високу швидкість погашення валютного портфеля банкіри пояснюють тим, що частина кредитів була рефінансована гривневими позиками, ставки за якими вище, частина проблемної заборгованості була списана, а частина - продана факторинговим компаніям.
І ці чинники продовжують чинити визначальний вплив на динаміку банківського портфеля.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"