Мінфін очікує девальвацію не більше 5%
Уряд робить спроби переконати іноземних покупців єврооблігацій в стабільності валютного ринку України в середньостроковій перспективі.
У проспекті емісії єврооблігацій на 1 млрд доларів, оприлюдненому минулого тижня на Ірландській фондовій біржі, Мінфін прогнозує, що до кінця цього року середній курс долара в Україні становитиме 8,1 гривні, а його середня вартість в 2013-2014 роках не перевищить 8,4 гривні за долар, пише "Комерсант-Україна".
Втім, наприкінці липня, відповідно до проспекту емісії євробондів на 2 млрд доларів, у Кабміні розраховували на більш сильну девальвацію гривні в 2014 році - до 8,6 гривні.
Ці цифри говорять про те, що в уряді більше не вірять в незмінність курсу національної валюти.
Адже ще в лютому минулого року в Мінфіні вважали, що курс долара не перевищить 8 гривень в 2011-2014 роках.
Однак офіційний курс гривні, на який спирається Мінфін, не досягає навіть закладених в прогнозі 8,1 гривні за долар.
З початку року коливання курсу долара не перевищували 1 коп - з 7,98 грн до 7,99 грн.
В той же час курс міжбанківського ринку був вище: валютний індикатор показав подорожчання долара на 8 коп. в цьому році, до 8,13 грн, аналогічне підвищення було у 2011 році.
Експерти не поділяють оптимізму уряду.
"Складно уявити, що в найближчі два роки курс гривні залишиться без змін. У мене найпесимістичніші очікування на ринку - думаю, що за два роки гривня втратить 30% вартості. Інвестори бувають різні, і очікування у них різні", - говорить начальник відділу економічних досліджень Ерсте Банку Мар'ян Заблоцький.
Така девальвація не страшна вкладникам.
"Як правило, відсотки по гривневих депозитах перекривають девальвацію", - відзначає він.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"