Арбузов "призначив" винних у девальвації
НБУ "призначив" винними у девальвації банки, які торгували валютою за найвищим курсом.
Як розповіло джерело в НБУ, майже всі кредити рефінансування одержали три держбанки, які також брали участь у спекулятивних угодах, пише Forbes.
Проте регулятор утримався від санкцій проти цих банків.
"Вводити санкції проти держбанків, які працюють як філії НБУ, було б нерозумно", - сказав чиновник з Нацбанку.
У підсумку покарати вирішили тих учасників ринку, які 5 вересня виставляли максимальні котирування на продаж готівкового долара.
У цей день курс в касах деяких банків досягав 8,29 - 8,30 гривні за долар.
Скоріш за все, регулятор вирішив, що саме ці його підопічні більше всіх сіяли паніку серед населення і мають бути покарані.
Банкам, які продавали долари за найвищим курсом, у вигляді попередження регулятор перекрив доступ до міжбанківського валютного ринку.
"Вони тепер мінімум місяць не зможуть виходити на відкритий ринок для покупки валюти в власну позицію", - повідомило джерело НБУ.
Учасники ринку моментально згорнули свої ліміти на банки-ізгої.
У самому Нацбанку не розголошують імена ні одержувачів кредитів рефінансування, ні назви банків, що потрапили "під роздачу".
За даними Forbes, до п`ятірки "щасливчиків" увійшли банк Креді Агріколь, Platinum Bank, банк "Національні інвестиції", банк "Преміум" та Регіон банк.
Нагадаємо, на валютному міжбанку 4 вересня до середини сесії торги фактично зупинилися, так як були відсутні пропозиції щодо продажу валюти, а виставлені виключно заявки на її купівлю.
*Фото ipress.ua
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"