США поскаржилися до СОТ на китайські автомобільні мита
США направили офіційний лист до Світової організації торгівлі з проханням розглянути законність введених Китаєм мит на американські автомобілі загальною вартістю понад 3 млрд доларів.
Про це заявив прес-секретар СОТ Кіт Роквелл, передають "Ведомости" з посиланням на Reuters.
Це не перший випадок, коли СОТ доводиться розбирати торговельні суперечки між США і Китаєм.
Раніше, 15 червня, спеціальний орган СОТ виніс рішення на користь США в їх суперечці з КНР з приводу компенсаційних мит на плоский сталевий прокат, вироблений, зокрема, американськими компаніями AK Steel Corp і ATI Allegheny Ludlum.
На думку експертів СОТ, Китай порушив існуючі правила імпорту товарів, ввівши 19,5% тариф на ввезення сталі.
До цього, в травні, Китай звернувся до СОТ із заявкою про проведення консультацій з приводу рішення США провести антидотаційні розслідування і обкласти митом 22 види товарів, що імпортуються з КНР, на загальну суму 7,3 млрд доларів.
Таку ситуацію експерти вже охрестили "торговою війною", а представник США в переговорах з питань міжнародної торгівлі Тім Райф визнав, що між країнами є ряд невирішених питань, що стосуються, наприклад, автомобільного сектора.
Предметом спору також були поставки Китаєм рідкоземельних металів.
У березні 2012 року США, Євросоюз і Японія подали спільну скаргу до СОТ проти дій влади Китаю, що обмежують експорт рідкоземельних металів з країни.
У 2009 році Китай вирішив скоротити видобуток і експорт рідкоземельних металів, щоб не допустити занадто швидкого вичерпання ресурсів та зменшити шкоду навколишньому середовищу.
Однак, на думку влади США, дані дії КНР збільшили ціни на рідкоземельні метали з Китаю, що надало місцевим компаніям несправедливу перевагу.
На початку квітня стало відомо, що уряд КНР має намір створити Асоціацію виробників рідкоземельних металів для прискорення консолідації галузі та врегулювання спорів з торговими партнерами.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"