США можуть ввести санкції проти України через порушення авторських прав
Адміністрація президента Барака Обами прийняла рішення про розгляд петиції щодо виключення України та Індонезії з переліку країн, які мають преференції у торгівлі зі США (зокрема, безмитний ввіз ряду товарів).
Про це йдеться у повідомленні Міністерства торгівлі США, передає Американська асоціація звукозаписувальної індустрії (RIAA).
Якщо в результаті розпочатого розслідування Україну буде виключено із загальної системи преференцій, то українські експортери втратять десятки мільйонів доларів (як це було у 2002 році, коли збитки сягнули 75 млн доларів).
Причина – неадекватний захист інтелектуальної власності на території України.
Нейл Туркевіц (Neil Turkewitz), віце-президент з міжнародних питань Американської асоціації звукозаписувальної індустрії (RIAA) прокоментував цю подію: "Сьогодні офіс торгівельного представника США оголосив про прийняття до розгляду від американських індустрій, пов’язаних із авторським правом петицій у зв'язку із незабезпеченням Україною та Індонезією адекватного та ефективного захисту прав інтелектуальної власності".
За його словами, якщо порушення не будуть вирішені належним чином Україна та Індонезія можуть втратити пільгові переваги у сфері торгівлі в рамках загальної системи преференцій (ЗСП).
"Ми сподіваємося, що основні проблеми, які виникли в Україні та Індонезії будуть належним чином вирішені без необхідності вдаватися до скасування пільг", - зазначив віце-президент.
"Ми особливо занепокоєні останніми подіями в Україні, де легітимна організація колективного управління для звукозаписувальних компаній (Українська ліга музичних прав) була несправедливо позбавлена акредитації в той час, як шахрайські організації продовжують функціонувати у співпраці із піратськими сайтами на кшталт сумнозвісного www.ex.ua без втручання з боку держави", - заявив американський чиновник.
Він відмітив, що хоча влада і вжила заходів проти www.ex.ua в 2011 році, сайт знову повернувся до роботи, і в цей час є мало надій на будь-які подальші заходи щодо нього.
"Піратство в Інтернеті вийшло з-під контролю, а в той же час законодавство, що мало б посилювати засоби захисту та корпоративну відповідальність, залишається в глухому куті. Для інтересів США та України дуже важливо, щоб український уряд швидко відновив повноваження УЛМП задля уникнення подальших збоїв у зборах винагороди, вжив правозахисні заходи проти злочинних підприємств, що керують сайтами, а також щоб забезпечив прийняття законодавства, яке допоможе створенню сприятливих умов для переходу на легітимний онлайн-ринок", - заявив Туркевіц.
За даними Української ліги музичних прав, у червні 2012 року посол США в Україні Джон Френсіс Теффт та посол ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра звернулися до уряду України з офіційними листами щодо ситуації навколо Української Ліги Музичних Прав.
Переклад тексту надано Українською лігою музичних прав
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"