Платіжний "мінус" у червні збільшився до мільярда доларів
Дефіцит поточного рахунку у червні 2012 року збільшився до 1 млрд доларів порівняно з 687 млн доларів у травні.
Про це ідеться у повідомленні на веб-сайті Національного банку України.
Збільшення дефіциту в Нацбанку пояснили дією низки чинників, серед яких зниження експорту товарів через слабку зовнішню кон’юнктуру на світових товарних ринках, збільшення обсягів імпорту природного газу і погіршення балансу доходів і поточних трансфертів.
Експорт товарів у червні становив 5,5 млрд доларів, що на 11,3% менше, ніж у червні 2011 року.
Імпорт товарів становив 6.9 млрд доларів - на 2% більше, ніж рік тому.
Сальдо капітального та фінансового рахунків у червні 2011 року було від’ємним на рівні 512 млндоларів, тоді як протягом попередніх 4 місяців профіцит у середньому перевищував 1 млрд доларів.
Формування від’ємного сальдо було зумовлене значними обсягами планового погашення зовнішніх боргів урядом – 1 млрд доларів за кредитом ВТБ (ще 1 млрддоларів кредиту було реструктуризовано) та 0,5 млрд доларів за єврооблігаціями 2007 року.
Водночас, приплив прямих інвестицій та залучення боргового капіталу приватним сектором залишалися на достатньо високому рівні.
Чистий приплив прямих іноземних інвестицій (ПІІ) у червні 2012 року збільшився до 494 млн доларів. Це найбільший рівень за останні 4 місяці.
Загалом приплив ПІІ в Україну з початку 2012 року становив 3,4 млрд доларів, що на 3% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Продовжилося залучення зовнішніх боргових ресурсів приватним сектором.
Зокрема, чистий приплив у реальний сектор у червні становив 382 млн доларів (з початку року – 2.7 млрд доларів).
Чисте погашення за кредитами та облігаціями банківським сектором (764 млн доларів) компенсувалося зростанням обсягів депозитів нерезидентів на 898 млн доларів.
У червні дещо збільшився порівняно з попередніми місяцями приріст готівкової валюти поза банками – до 674 млн доларів.
Загалом за перше півріччя 2012 року приріст готівкової валюти поза банками становив 3,4 млрд доларів, що на 24,5% менше, ніж у відповідному періоді попереднього року.
У червні дефіцит зведеного платіжного балансу (1,5 млрд доларів) був профінансований за рахунок резервних активів.
Їх обсяг на кінець червня становив 29,3 млрд доларів, що забезпечує фінансування імпорту майбутнього періоду протягом 3,2 місяця.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"