Рада дозволила проводити держзакупівлі в інтернеті
Верховна рада внесла зміни в закон про держзакупівлі щодо впровадження процедури "електронний реверсивний аукціон".
Відповідний документ № 8633 підтримали 229 народних депутатів, передають "Коментарі".
Процедура електронного аукціону повинна бути обов'язково застосована замовником держзакупівель по товарах і послугах, включених до затвердженого урядом переліку, якщо вартість товарів і послуг перевищує 100 тис гривень (300 тис гривень для будівництва), та робіт - 1 мільйон гривень.
Разом з тим якщо електронний аукціон не обов'язковий (вартість закупівель менше зазначених обсягів), замовник може застосовувати його добровільно.
Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, електронний майданчик буде являти собою веб-ресурс, який забезпечує процедуру проведення електронних реверсивних аукціонів (аукціонів на пониження ціни).
Всю документацію учасники торгів будуть подавати в електронному вигляді, а інформація, подана в електронному вигляді, матиме повну юридичну силу.
Регламент роботи електронного майданчика визначатиме уповноважений орган у сфері держзакупівель (Мінекономрозвитку).
Закон вступає в силу з 2013 року.
Разом з тим перехідні положення закону визначають, що якщо Кабмін ухвалить окреме рішення про впровадження пілотних проектів щодо застосування процедури електронних держзакупівель, то норма про обов'язковість таких аукціонів буде діяти в межах, визначених таким рішенням уряду.
Раніше уряд заявляв про плани впровадити електронні держзакупівлі до кінця 2012 року згідно ініціативи "Партнерство "Відкритий уряд".
Як повідомлялося, у І кварталі 2012 року чиновники витратили на держзакупівлі 48 мільярдів гривень.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"