Чорний чай подорожчає
Ранні прогнози на 2012 рік вказують на продовження зміцнення цін на чай, які в 2011 році в середньому становили 2,85 долара за 1 кг, відповідно до оцінки Міжурядової групи з чаю сільгосппідрозділу ООН - ФАО.
Високі ціни відображають той факт, що попит на чорний чай, який становить більшу частку світового виробництва чаю, перевищував пропозицію, починаючи з 2009 року, передає Foodmonitor.
Високі ціни на чай привели до зростання експортних доходів країн-виробників в 2011 році приблизно на 2,2%, при цьому значно поліпшивши доходи сільського населення та продовольчу безпеку домашніх господарств.
Загальне споживання чаю в світі збільшилося на 5,6% в 2010 році до 4 млн тонн (це останні за часом доступні дані, зазначає ФАО), і його зростання підштовхувалося різким зростанням рівня доходів на душу населення, особливо в Китаї, Індії та інших країнах з перехідною економікою.
У Китаї загальне споживання, що зросло на 8,2% в 2009 році і на 1,4% в 2010 році, досягло 1,06 млн тонн і стало найвищим у світі.
В Індії споживання збільшилося на 2,4% в 2009 році і на 1% в 2010 році і досягло 828,89 тис тонн.
У той же самий час світове виробництво чаю збільшилося на 4,2% до 4,1 млн тонн в 2010 році.
Виробництво чорного чаю зросло на 5,5% у відповідь на рекордно високі ціни, у той час як виробництво зеленого чаю зросло на 1,9%.
Китай залишається найбільшою країною з виробництва чаю з обсягом виробництва в 1,4 млн тонн, і його частка в світовому виробництві становить 33%.
Група заявила, що проведений огляд ринку говорить про поліпшення ситуації з перенасиченням ринку, що спостерігається в останні роки, і про вирівнювання балансу між попитом і пропозицією за ціною вищою цін минулого десятиліття.
Однак ця тенденція не збережеться, якщо виробники занадто бурхливо відреагують на поточне зміцнення цін.
Згідно з прогнозом групи на найближче десятиліття, світове виробництво чорного чаю буде рости майже на 1,9% на рік і досягне 3,28 млн тонн до 2021 року, а також прийде в рівновагу з попитом за ціною 2,75 долара за 1 кг, що трохи нижче поточної ціни.
ФАО розраховує світову середню зважену закупівельну ціну на базі середньозважених цін на чорний чай, по яким він продавався на основних чайних аукціонах світового ринку.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"