Налякані українці штурмують Фонд гарантування вкладів

Субота, 24 березня 2012, 10:25

Закон про депозити, прийнятий нещодавно Верховною радою, ще можна переглянути до моменту набуття ним чинності 21 вересня 212 року.

В іншому разі гарантій повернення навіть такої незначної за європейськими мірками суми, як 150 тисяч гривень, у вкладників банків не залишиться, йдеться в сюжеті ТСН.

Фонд гарантування вкладів, який у разі банкрутства банків повертає гроші вкладникам, уже кілька днів атакують занепокоєні власники депозитів.

Тут їх заспокоюють: новий закон містить революційні для України норми і значно зменшив ризики для вкладників.

Реклама:

"Нічого не змінюється. Механізм залишається колишній. Вкладники як отримували свою гарантовану суму, так і продовжують отримувати", - переконує директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Олена Шарова.

Розлючені вкладники більше не штурмуватимуть фінустанови, запевняють у Фонді.

Замість багатомісячних мораторіїв на повернення вкладів, закон зобов'язує Фонд створити у збанкрутілому банку тимчасову адміністрацію, а виплати почати уже за тиждень.

"Новий закон не передбачає жодних мораторіїв. Цього просто не повинно бути. Цього в природі не має існувати, що буде мораторій чи заморожування внесків населення", - вважає Шарова.

Усе б добре, кажуть в Асоціації українських банків, якби між першим і другим читанням у Верховній раді із закону не зникла норма про гарантоване повернення внесків розміром до 150 тисяч гривень.

Повноваження визначати та будь-коли змінювати цю максимальну межу передали адміністративній раді самого фонду.

"Ця сума має гарантуватись законом. Тому що завтра буде тиск на цю раду, а я там був і знаю, який там тиск, про те, щоби зменшити, збільшити, я не знаю, і рада буде залежна від адміністративного тиску і ці 4 людини будуть робити те, що їм скажуть", - застерігає голова Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

У більшості європейських країн гарантований максимум ще вищий – 20 тисяч євро. Однак навіть серед самих банкірів існує думка, що межа у 150 тисяч гривень, встановлена під час кризи, завелика – і її слід знизити.

"Цифра 150 тысяч – це певна демагогія. Ми розуміємо, що за певних значних подій ці гроші повернути неможливо", - зізнався голова правління комерційного банку Борис Тимонькін.

Новий закон про гарантування вкладів набере чинності 21 вересня. До того часу ще є можливість домогтись його зміни та узаконення гарантій повернення 150 тисяч гривень.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: