За межею бідності живуть 80% українців – експерти
Згідно зі щорічною доповіддю правозахисних організацій "Права людини в Україні 2011", чверть населення України вважає себе бідними.
Про це заявив голова Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров, повідомляє агентство УНІАН.
"За останні 2 роки ми змушені констатувати, що права людини не є пріоритетом сьогоднішньої влади", - підкреслив Захаров.
Він додав, що за ці роки експерти відзначають в Україні суттєве погіршення стану прав людини та основних свобод.
Експерти відзначили три основні небезпечні тенденції, що виникли у цій сфері минулого року: падіння рівня життя та зростання бідності серед українців, політичні переслідування опозиції та громадських рухів, а також "знищення" незалежності суду.
Як відзначив Захаров, згідно зі стандартами ООН, за межею бідності в Україні живуть 80% населення.
При цьому, згідно з дослідженням, бідними вважає четверть населення країни.
Автори доповіді стверджують, що замість того, щоб переглянути свою політику, не вдаватися до силових дій проти учасників акцій протестів у країні і перейти до діалогу, влада намагається їх залякати, використовуючи правоохоронні органи – МВС, СБУ та прокуратуру.
За словами правозахисників, тенденція використання державою правоохоронних органів як інструмента для політичних переслідувань своїх опонентів є дуже загрозливою для прав людини і може призвести до репресій у країні.
Іншою негативною тенденцією в Україні є неповага до правосуддя.
Це призводить до випадкового кримінального переслідування та потрапляння судів під контроль органів прокуратури, виконавчої влади і місцевого самоврядування.
Так, "наругою над правосуддям" автори доповіді назвали судові процеси проти колишніх урядовців.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"