Мінекономіки не бачить підстав для не ратифікації зони торгівлі з СНД
У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі не бачать підстав для затягування ратифікації угоди про зону вільної торгівлі в рамках СНД.
Про це заявив урядовий уповноважений з питань співпраці з Росією і країнами-учасницями СНД, ЄврАзЕс та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян, передає УНІАН.
Він зазначив, що договір на максимально можливому рівні враховує інтереси України і вже схвалений главами держав.
"Документ розроблено з ініціативи України. Максимум інтересів, які ми могли відстояти, ми в ньому відстояли. Цей договір вже схвалили глави держав і голови урядів. Дали команду підписати", - нагадав урядовий уповноважений.
"На останньому засіданні глав держав з нагоди 20-річчя СНД (18 жовтня 2011 року) президенти ще раз обговорили плюси і мінуси документа і дійшли єдиного висновку, що цей договір кращий від попереднього. Він збільшить товарообіг, знімає торгові бар'єри", - зазначив Мунтіян.
При цьому він наголосив, що саме з ініціативи України було досягнуто домовленості про синхронну ратифікацію договору в парламентах країн - учасниць СНД.
Мунтіян також зазначив, що якщо у когось виникне бажання вносити зміни до документа, то необхідно буде наново проходити всі процедури узгодження договору і його підписання на рівні голів урядів.
"Якщо договір пройшов всі процедури і вже підписаний, то всі спірні питання вважаються вирішеними. Це договір компромісу. Не можна, щоб в одному документі всі країни СНД все задовольняло. Але цей договір кращий від попереднього. Якщо зараз політики винесуть нові питання, то це вже буде новий договір", - переконаний чиновник.
Як відомо, глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов 20 лютого заявив, що Верховна Рада поки що не готова до синхронної ратифікації Угоди про зону вільної торгівлі з країнами СНД.
Угода була підписана 18 жовтня 2011 року в Санкт-Петербурзі (Росія) прем'єрами країн-членів СНД: Росії, України, Білорусі, Казахстану, Вірменії, Таджикистану, Молдови і Киргизії.
Договір не підписали Азербайджан, Туркменістан та Узбекистан. Водночас, було заявлено, що ці країни планують приєднатися до нього.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"