Українців пропонують штрафувати за несортоване сміття
Група депутатів пропонує зобов'язати населення на законодавчому рівні здійснювати роздільний збір побутових відходів та з 1 січня 2013 року укласти договори на вивезення сміття з юридичними особами - виконавцями послуг на території за місцем їх проживання.
Законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поводження з відходами", авторами якого виступили народні депутати Юлія Льовочкіна, Юрій Мірошниченко (Партія регіонів) і Владислав Каськів (блок "НУ-НС"), зареєстрований в парламенті 17 лютого, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".
У документі депутати також пропонують ввести з 1 січня 2016 року заборону на захоронення необроблених (не перероблених) відходів.
Документ також передбачає ведення штрафів за порушення поводження з побутовими відходами, зокрема, з громадян - у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 50 до 100.
При повторному порушенні протягом року штрафи збільшуються для населення до 50-100 неоподатковуваних мінімумів, посадових осіб - до 100-300.
Законопроект також передбачає введення штрафів за порушення заборони на захоронення необроблених відходів, які для населення становитимуть 100-300 неоподатковуваних мінімумів, для посадових осіб - 300-500.
При повторному порушенні протягом року ці штрафи збільшуються до 300-700 неоподатковуваних мінімумів і 500-1000 відповідно.
У пояснювальній записці до документа зазначається, що в Україні спостерігається стійка тенденція до збільшення обсягів твердих побутових відходів, які вивозяться для поховання на 4157 сміттєвих звалища і полігони загальною площею близько 7,4 тис. га.
Обсяги твердих побутових відходів збільшуються щороку майже на 4 млн кубометрів, їхній обсяг в 2010 році досяг близько 55 млн кубометрів.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"