Євросоюз профінансує енергоефективність в малих містах України

Вівторок, 14 лютого 2012, 12:23

У рамках нового проекту Євросоюзу планується реалізація енергоефективних заходів у невеликих містах районного значення на 1,5 млн євро.

Про це заявив у понеділок на зустрічі бенефеціарів проекту керівник третього відділу програм допомоги "Енергетика, транспорт та навколишнє середовище" Представництва ЄС в Україні Ханс Райн, повідомляє "Українська енергетика".

У результаті конкурсу, проведеного Представництвом ЄС в Україні, із 77 претендентів були відібрані 10 міст, які подали найкращі пропозиції.

Зокрема, проект буде реалізовуватись у таких містах як Гола Пристань (Херсонська область), Бурштин та Долина (Івано-Франківська область), Рахів (Закарпатська область), Зеленодольськ (Дніпропетровська область), Копичинці та Борщів (Тернопільська область), Зоринськ (Луганська область), Яготин (Київська область) та Новоселиця (Чернівецька область).

Реклама:

"Дуже приємно, що ці проекти охоплюють всю територію України… Це гарний початок", – зазначив Райн.

Єврочиновник запевнив, що ЄС і надалі приділятиме увагу енергоефективним проектам в Україні.

"Ми в ЄС віримо, що питання енергоефективності стосуються нашого спільного майбутнього", – сказав він.

Проект ЄС "Підтримка заходів з енергоефективності у малих містах України" спрямований на скорочення енергоспоживання шляхом модернізації об’єктів комунальної та муніципальної власності з одночасним поліпшенням якості послуг, зниженням витрат на енергоносії, підвищенням надійності енергопостачання та сприянням скороченню СО2 в 10 малих містах України.

Також в рамках проекту будуть проведені попередні і заключні енергоаудити з метою підтвердження ефективності реалізованих проектів і фактично досягнутої економії коштів. Крім цього, європейське фінансування має забезпечити малим містам можливість реалізації подальших енергоефективних проектів з використанням заощаджених коштів.

Підтримку українським містам-бенефеціарам надаватимуть експерти проекту "Ініціатива з енергозбереження у будівельному секторі Східної Європи та Центральної Азії" (ESIB).

Керівник проекту Роберто Ло Чичеро Вайна підкреслив, що проблеми 11 країн, які охоплює проект, дуже схожі, однак заходи для кожної є індивідуальними.

За його інформацією, загальний потенціал економії в Білорусі, Україні, Туреччині, Туркменістані, Узбекистані, Таджикистані, Киргизстані, Казахстані, Грузії, Вірменії та Азербайджані може скласти понад 40%.

Крім цього, він зауважив, що проект виступає також у якості додаткового засобу гармонізації європейського законодавства до місцевого.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: