Греція не хоче залишати єврозону, а МВФ вже не вірить у країну
Греція не збирається залишати європейський валютний союз, незважаючи на важку макроекономічну ситуацію.
Про це заявив міністр закордонних справ Греції Ставрос Дімас, повідомляють "Риа новости".
"Греція входить до єдиної Європи і залишиться там", - сказав Дімас в інтерв'ю одному з місцевих видань.
В даний час Греція веде переговори про реалізацію нової 130-мільярдної кредитної угоди з ЄС, яка передбачає часткове списання грецького суверенного боргу, рекапіталізацію місцевих банків і подальше фінансування бюджетного дефіциту країни в обмін на жорстку програму дій в економіці.
Проте МВФ втратив віру в здатність Греції впоратися з економічними проблемами країни.
Про це сказано у внутрішньому документі МВФ, який цитує німецький тижневик Spiegel.
Згідно з документом, Афіни повинні зважитися на нові реформи, інакше їм не вибратися з боргової ями.
Фахівці фонду вважають, що є три шляхи вирішення цієї проблеми. По-перше, Греція може піти на нові скорочення бюджетних витрат. По-друге, кредитори Афін можуть погодитися списати до 50% грецького боргу. Нарешті, може бути збільшений розмір фінансової допомоги грецькій економіці.
У всіх цих варіантів є свої недоліки, оскільки скорочення витрат призведе до подальшого падіння попиту, і, відповідно, посилить спад в економіці.
Кредитори вкрай неохоче обговорюють списання грецьких боргів, і навіть ідея скоротити загальний обсяг боргу на 21% не знайшла у них підтримки.
На думку відомого фінансиста Джорджа Сороса, дефолт Греції може привести до розпаду єврозони, що спричинить за собою незворотні наслідки.
Він упродовж багатьох місяців радить Брюсселю перейти на більш жорстку фінансову політику і, зокрема, створити єдине міністерство фінансів єврозони.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"