У "Нафтогазі" звинуватили "деструктивні сили" у перешкоджанні освоєння Чорноморського шельфу
Деструктивні сили роблять спроби завадити планам українського уряду збільшити видобуток нафти та газу на Чорноморському шельфі.
Про це заявив заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун, повідомляє прес-служба компанії.
"Деструктивними силами ведеться кампанія з недопущення використання шельфу Чорного моря для видобутку вуглеводнів. Тобто, ведеться кампанія, щоб залишити Україну енергетично залежною", - сказав Вадим Чупрун.
Заступник голови НАК пояснив, що без модернізації обладнання про реальне освоєння морського шельфу годі мріяти – поклади нафти та газу залягають надто глибоко, і без нових бурових до них не дістатися.
Коментуючи наклепницькі закиди довкола закупівлі першої бурової установки, Чупрун наголосив, що "Нафтогаз України" залучив відому американську компанію Halliburton для проведення незалежного аудиту всіх процедур по цій буровій.
"Згідно із попереднім звітом Halliburton, компанія не знайшла відхилень від ринкових умов при закупівлі Україною першої бурової установки. За висновками Halliburton, початкова купівельна ціна бурової установки становить 248,5 млн доларів, а решта коштів – 144,32 млн доларів - направлені на додаткове обладнання, послуги та доставку", - наголошується у повідомленні.
"Вся процедура закупівлі бурової установки, її супроводження, технологічних процесів і безпосередньої роботи буде проводитися із незалежним аудитом Halliburton. Ми вам обіцяємо показати весь звіт незалежного аудиту", - додав Чупрун.
При цьому він наголосив, що при закупівлі другої бурової "Нафтогаз" пішов на безпрецедентні заходи відкритості, і відкриття тендерних пропозицій учасників та вибір переможця конкурсу відбулося у присутності журналістів.
Чупрун пообіцяв, що відкритість та прозорість і в подальшому будуть супроводжувати подібні закупівлі.
Заступник голови НАК назвав марними спроби конкурентів зірвати виконання програми з підвищення енергетичної незалежності України.
Зокрема, за його прогнозами, протягом року після запуску бурової установки "Петро Годованець" вдасться збільшити видобуток газу на 1 млрд кубометрів щороку.
Чупрун запевнив, що "Нафтогаз" і в подальшому залучатиме найсучасніші технології та новітню техніку для пошуку та видобутку вуглеводнів як на суші, так і на морі, щоб повністю забезпечити країну власними газом та нафтою.
"Будемо і надалі закуповувати техніку завтрашнього дня і залучати компанії, щоб можна було разом застосовувати всі найновіші технології під час виконання програми з підвищення енергетичної незалежності України", - підсумував Вадим
Як повідомлялося, у 2011 році дочірня компанія "Нафтогазу" - "Чорноморнафтогаз" на тендері придбала дві морські бурові установки за ціною 400 млн доларів кожна.
При купівлі першої бурильної установки в тендері "Чорноморнафтогазу" взяли участь тільки дві пов'язані між собою фірми. Ціна установки (400 млн доларів) виявилася на 150 млн доларів вищою, ніж у виробника.
При купівлі другої бурової установки в тендері взяли участь три посередники. Під умови тендера підходило тільки дві морські установки. Ціна у виробника кожної з них становила 200 млн доларів.
Переможцем тендеру із закупівлі СПБУ для "Чорноморнафтогазу" за 400 млн доларів стала латвійська компанія Rigas Kugu buvetava.
Після проведення першого тендера латвійські журналісти довели, що власник постачальника першої бурової установки, рижанин Ерік Ванагельс, є підставною особою, оскільки веде життя бомжа.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"