Близнюк каже, що за не надану ЖКГ послугу можна не платити
Громадяни мають сплачувати лише за надані їм послуги житлово-комунальної сфери.
На цьому наголосив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк, доповідаючи на засіданні Кабінету міністрів.
Він наголосив, що за законодавством тарифи на житлово-комунальні послуги встановлюють органи місцевого самоврядування.
"Херсон, Полтава, Харків та Чернігів прийняли рішення про різке підвищення тарифів. Після Вашого втручання і доручення міста Херсон, Полтава і Чернігів ці свої рішення скасували, а по Харкову йде узгодження позицій. Я за Вашим дорученням у п’ятницю виїду в регіон і потім Вам доповім", - сказав Близнюк, звертаючись до прем’єра.
Міністр продемонстрував структуру послуг ЖКГ: "Це те, що обов’язково треба робити для підтримання житла та прибудинкової території в задовільному стані. І ми зробимо так, що люди будуть про це проінформовані".
"Це ті роботи, які повинні виконуватися, а факт і якість їх виконання системно зовсім не контролюються. Тому є випадки, коли є зловживання: гроші беруть, а роботи не виконуються", - заявив Близнюк.
"Тому завдання органів місцевого самоврядування, співвласників будинків, а де потрібно – й компетентних органів, – приймати конкретні рішення", - зазначив міністр.
"Але (ми) повинні запропонувати конкретну систему – і ми таку запропонуємо, незважаючи на те, що наших повноважень, скажемо, з урахуванням дерегуляції, нема, а місцеві органи самоврядування роблять так, що від цього страждають люди", - сказав він.
Голова Мінрегіону нагадав, що президент доручив "захистити людей, забезпечити стабільність, у тому числі – в ціноутворенні і в тарифах".
Водночас, він зазначив, що громадяни у своїх зверненнях скаржаться на якість послуг з утримання житла "в два рази частіше, ніж на підвищення тарифів".
"Якщо послуга не надана, вона не повинна бути оплачена. Якщо послуга надана не в повному обсязі, вона повинна бути перерахована", - заявив Близнюк.
Президент поставив завдання "створити інститут ефективних співвласників багатоквартирних будинків та демонополізувати ринок надання послуг".
Натомість, навів Близнюк приклад, у Сумах за рішенням міської ради "об’єкти житлового господарства передаються на баланс одному комунальному підприємству, де працюють тільки керівники і нема більш нікого, – які повністю монополізували ринок".
Він нагадав роз’яснення Конституційного Cуду про те, що "приміщення спільного користування належать співвласникам і ніяких спекуляцій тут не повинно бути".
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"