Уряд хоче розширити коло платників ПДВ
Держслужба з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва за дорученням Кабміну розробила зміни до Податкового кодексу, які стосуються спрощення порядку реєстрації платників ПДВ.
Про це пише газета "Комерсант-Україна" із посиланням на очільника Держпідприємництва Михайла Бродського.
Він розповів, що запропоновано виключити з кодексу обмеження, передбачені ст. 181-183.
Ідеться про обов'язкову реєстрацію компанії платником ПДВ, якщо вона здійснила за попередні 12 місяців поставку товарів і послуг на суму понад 300 тис. гривень, а також про добровільну реєстрацію у випадку, якщо обсяг угод був менший, але 50% з них компанія провела з платниками ПДВ.
Як відомо, нині компанії мають право на формування податкового кредиту тільки через рік після реєстрації.
"Це ускладнює життя бізнесу. Про яку конкурентоспроможність нововідкритих підприємств можна говорити, якщо вони змушені закуповувати обладнання та сировину, але при цьому не мають права на податковий кредит за такими операціями? Той, хто тільки відкрився, не може конкурувати з компаніями, що працюють більше року", - обурюється Бродський, додаючи, що платники ПДВ відмовляються працювати з контрагентами, які не платять податок.
У Держслужбі підприємництва пропонують реєструвати платника на підставі однієї його заяви; Державній податковій службі буде заборонено вимагати від компаній додаткову інформацію або документи.
Законопроект уже відправлений на узгодження в ДПСУ.
"Податкова виявилася проти, оскільки там вважають, що наявність обмежень дає можливість закривати "податкові ями" і так звані фірми-одноденки. Хоча я вважаю, що сьогоднішня система, яка зобов'язує звітувати по ПДВ в електронному вигляді і реєструвати накладні, - це вже достатній захист", - пояснив Бродський.
Неофіційно в ДПСУ відзначають, що ризики зростання кількості схем з поверненням ПДВ дійсно існують.
У жовтні 2011 року в ДПСУ на обліку було 232 тис. платників ПДВ, при тому що тільки товариств з обмеженою відповідальністю в Україні 468 тисяч, а є ще платники податку серед акціонерних товариств і "єдинників".
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"