Болгарія відмовилась від нафтопроводу, який розробляла Росія
Болгарія відмовилася від проекту нафтопроводу "Бургас-Александруполіс", визнавши його економічно необґрунтованим.
Про це повідомила в середу представник уряду, передає Reuters.
Країна пропонує іншим учасникам проекту Росії і Греції анулювати тристоронню угоду, підписану в 2007 році, а якщо цього не відбудеться протягом 12 місяців, вийде з проекту в односторонньому порядку.
Розроблений Росією понад 10 років тому нафтопровід з болгарського порту Бургас на Чорному морі в грецький Александруполіс - на Егейському, довжиною 300 кілометрів і пропускною здатністю до 50 мільйонів тонн на рік був задуманий для обходу перевантажених танкерами проток Босфор і Дарданелли, що з'єднують Чорне і Середземне моря.
Проте в липні 2010 року новий прем'єр-міністр Бойко Борисов заявив про відмову Болгарії від проекту.
Раніше Софія багаторазово відправляла на доопрацювання екологічне обґрунтування проекту.
Аналітики припускали, що Болгарія хотіла закрити проект під приводом його небезпеки для навколишнього середовища, щоб не платити неустойку Росії та Греції.
Нагадаємо, Росія, Болгарія і Греція підписали в 2007 році міжурядову угоду про будівництво майже 300-кілометрового нафтопроводу з болгарського порту Бургас до грецького Александруполіса в обхід перевантажених чорноморських проток Туреччини.
Правоцентристський уряд Болгарії, який прийшов до влади влітку 2009 року, не поспішає реалізовувати проект.
Прем'єр-міністр Бойко Борисов заявив в червні 2011 року, що Болгарія вийде з проекту, але потім скорегував свої слова, уточнивши, що офіційне рішення з цього приводу не прийнято.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"