Україна збереже частку в ЄБРР
Президент Віктор Янукович підписав закон №4096-VI "Про ратифікацію підписки на акції Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), які підлягають сплаті на вимогу".
Про це повідомляє DT.UA із посиланням на прес-службу глави держави.
Як відомо, Верховна Рада підтримала президентський закон 240 голосами ще 9 грудня.
Його реалізація забезпечить участь України у збільшенні акціонерного капіталу ЄБРР, що підтримає частку країни у статутному капіталі банку на рівні 0,8% і дасть можливість надалі розраховувати на ефективне фінансування фінустановою проектів в Україні.
Якби депутати не підтримали цей закон, частка України у статутному капіталі ЄБРР могла б зменшитися до 0,6%, що призвело б до виключення низки проектів з портфеля та істотно зменшило б обсяг діяльності ЄБРР в Україні.
Після вступу України у 1992 р. в ЄБРР рішенням ради керівників банку нашій державі були виділені 8 тис. акцій статутного капіталу на загальну суму 80 млн євро.
З 8 тис. акцій 2400 було сплачено готівкою, а 5600 - підлягають сплаті на вимогу.
У 1996 р. ЄБРР збільшив свій статутний капітал на суму 10 млрд екю за рахунок випуску 1 млн додаткових акцій.
Оскільки Україна виконала зобов'язання щодо першочергової підписки на статутний капітал банку, їй були виділені 8 тис. додаткових акцій у статутному капіталі ЄБРР, що збільшило її частку до 0,8%.
У травні 2010 р. банк збільшив дозволений до випуску капітал на 10 млрд євро. У результаті Україна отримала 808 сплачених акцій і ще 7203 акції, що підлягають сплаті на вимогу.
До кінця 2015 р. ці акції не можуть бути подані до сплати. Окрім того, гіпотетично можливість викупівлі акцій виникає лише в разі дефолту банку.
Номінальна вартість акцій складає 10 тис. євро.
У травні 2011 року українські чиновники прострочили подачу кандидатури нового директора від країни (директор від країни змінюється кожні два роки), і тепер місце українця посів представник Туреччини.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"