Лукашенко проміняв російський Сбєрбанк на МВФ
Білорусь не планує більше брати зовнішні запозичення.
Про це заявив президент держави Олександр Лукашенко на прес-конференції, передає агентство БЕЛТА.
За словами глави держави, Білорусь готова вести переговори з Міжнародним валютним фондом, оскільки у них "прийнятні кредити під 1-2%". Однак в інших запозиченнях, у тому числі в кредитах Сбєрбанку під 10%, необхідності немає, заявив Лукашенко.
Глава держави повідомив, що Білорусь взяла б кредит від МВФ і 5 млрд доларів, проте самим реальним обсягом він вважає суму в 2,5-3 млрд доларів. "Якщо вони не будуть нам висувати неприйнятних умов", - підкреслив Лукашенко.
Президент повідомив, що метою Білорусі є взаємовигідне співробітництво з різними банками.
Головною причиною, через яку державі відмовляють у кредитах, Лукашенко вважає той факт, що "в Європі немає грошей, а не тому, що білоруси не такі".
"Тому питання не в тому, що вони відмовилися з нами співпрацювати", - упевнений Лукашенко.
Він розповів, що якщо у суб'єктів господарювання виникає необхідність у позиках, то вони користуються допомогою місцевих банків або беруть гроші безпосередньо.
Окремим напрямком у питанні кредитування Лукашенко назвав співпрацю з Китаєм.
"Ні для кого не секрет, що основні гроші сьогодні у китайців. Вони нам надали 15 млрд доларів комерційних кредитів і пару млрд пільгових кредитів", - зазначив глава держави.
Зокрема, Білорусь має намір взяти у Китаю кредит в 600 млн доларів під 1,5-2% для будівництва злітно-посадкової смуги в аеропорту Мінська.
Лукашенко заявив, що на даний момент золотовалютні резерви Білорусі існують в "прийнятному обсязі", і влада не планує "напружувати ситуацію" і їх витрачати.
"Все інше... нам дай бог виплатити те, що ми взяли. Нам треба потихеньку розплачуватися, а не набирати додаткових кредитів", - наголосив Лукашенко.
Перший віце-прем'єр Білорусі Володимир Семашко також розповів, що Білорусь і Україна близькі до завершення врегулювання питання щодо фінансового боргу.
За його словами, цифри боргу вже узгоджені, і під ними стоять підписи прем'єр-міністрів двох держав.
"Там все очевидно, все зрозуміло, борги визнані, вивірені до останнього долара, зрозумілі джерела і схеми, як цю справу закрити", - розповів Семашко.
У червні Білорусь звернулася до МВФ з проханням про отримання позики у розмірі 7 млрд доларів, за допомогою якого влада збиралися впоратися з фінансовою кризою, девальвацією і зростанням інфляції.
На початку грудня Міжнародний валютний фонд повідомив, що не буде вступати в переговори щодо надання фінансової допомоги Білорусі, оскільки Мінськ не зміг провести в країні необхідні реформи.
8 грудня віце-прем'єр країни Сергій Румас заявив, що Білорусі більше не потрібні кредити.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"