Рада погодила експеримент з податками для ІТ-компаній

Четвер, 22 грудня 2011, 20:46

Верховна рада має намір встановити спеціальний розмір єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування для IT-компаній до 2017 року.

За законопроект "Про економічний експеримент зі створення сприятливих умов для розвитку в Україні індустрії програмної продукції" в першому читанні проголосували 277 депутатів, повідомляють "Українські новини".

Згідно з проектом закону, для учасників експерименту передбачається низка податкових пільг. Зокрема, розмір єдиного соціального внеску для учасників експерименту встановлено у розмірі першого класу професійного ризику - 36,76% від загальної суми, яка дорівнює 2 мінімальних зарплат на день нарахування внеску, помноженим на кількості найманих працівників підприємства з урахуванням кількості днів, відпрацьованих працівниками і сум винагороди фізособам за цивільно-правовими договорами.

Згідно з чинним законодавством розмір соцвнеску становить 36,76-49,7% від визначеної законодавством бази в залежності від розряду професійного ризику.

Реклама:

За базу визначається сума нарахованої зарплати, а також сума винагороди фізособам за цивільно-правовими договорами.

Законопроект передбачає, що єдиний соцвнесок для працівників підприємств-учасників експерименту становить 3,6% від суми, яка дорівнює 2 мінімальних зарплат на день нарахування внеску з урахуванням кількості відпрацьованих у звітному періоді днів.

Чинне законодавство також передбачає єдиний соцвнесок для найманих працівників у розмірі 3,6% від суми внеску.

Учасники експерименту будуть визначатися в затвердженому Кабміном порядку та бути внесені до спеціального єдиного реєстру. Термін проведення експерименту з 2012 по 2017 роки.

Ініціатори законопроекту - регіонали Віктор Янукович і Олег Царьов, депутати від Народної партії Катерина Ващук і Сергій Гриневецький, комуністи Євген Царьков та Петро Цибенко, депутати від НУ-Н Володимир В'язівський та Станіслав Аржевітін, а також бютівець Степан Давимука.

Депутати зареєстрували в Раді зазначений законопроект 18 березня, після чого він був ними доопрацьовано. У червні віце-прем'єр Сергій Тігіпко заявив, що стимулювання IT-галузі зупинить відтік українських фахівців за кордон.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!