Україна хоче експортувати електроенергію в Туреччину
Україна продаватиме електроенергію до Туреччини.
Такої домовленості досягнуто на переговорах президента України Віктора Януковича з турецьким прем’єром Реджепом Ердоганом.
"Ми запропонували міністрам енергетики опрацювати цю тему. Зокрема один з варіантів реалізації цього проекту – це прокладення кабелю по дну Чорного моря", - повідомив журналістам Ердоган.
На запитання про перспективи газогону "Набуко" Ердоган заявив, що Туреччина готова бути транзитером, але Європа не пропонує грошей під цей проект.
"Що стосується проекту Південний потік, то ми маємо консультації з російською стороною стосовно цього проекту і, думаю, вже за тиждень буде якась конкретика щодо цього проекту", - додав Ердоган.
"Все, що стосується диверсифікації постачання джерел енергоносіїв як на територію Туреччини, так і на територію України – це наша стратегічна мета, якою ми будемо займатися. Ми дали спільне доручення урядам і буде створена група, яка працюватиме над такими пропозиціями", - додав президент Віктор Янукович.
Нагадаємо, 14 грудня НАК "Укренерго" на річному аукціоні виставила всі потужності України з експорту електроенергії. Технічною мовою, це доступ до перетину міждержавних ліній електропередач для експорту електроенергії в 2012 році потужністю 2,380 тис. МВт.
Найбільш привабливі напрями отримали компанії, які входить до холдингу ДТЕК Ахметова.
Зокрема, "Укренерго" продала компанії "ДТЕК Східенерго", доступ до перетину Бурштинського енергоострова – енергосистеми Словаччини, Угорщини та Румунії загальною потужністю 545 МВт за 110 тис грн, а також доступ до перетину "Добротвірська ТЕС - Замость (Польща)" загальною потужністю 235 МВт за 10 тис грн.
Інша компанія Ахметова - "ДТЕК Пауер Трейд" купила за 25 тис грн доступ до україно-молдавського перетину потужністю 700 МВт.
Окрім того, "ДТЕК Східенерго" купила за 25 тис грн право експортувати електроенергію до Білорусі потужністю до 650 МВт. Цей напрямок цікавий Ахметову для реекспорту електроенергії в Балтію. На внутрішньому ринку Білорусі його не чекають, там цілковито правлять росіяни.
Єдиний конкурент компаній мільярдера на аукціоні – державний експортер електроенергії "Укрінтеренерго" - придбав лише перетин потужністю 250 МВт у напрямку Білорусі, або 10,5% аукціонних потужностей, за 50 тис грн.
Доступ до перетину "Об'єднана енергосистема України – Єдина енергосистема Росії" потужністю 3100 МВт був знятий з торгів у зв'язку з відсутністю інтересу зі сторони учасників аукціону.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"