Депутати пропонують ввести "зелений тариф" на електроенергію зі сміття

Четвер, 15 грудня 2011, 19:38

Група депутатів пропонує Верховній раді ввести "зелений тариф" на електроенергію, вироблену з твердих побутових відходів (ТПВ).

Відповідний законопроект №9588, розроблений членами парламентського комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Володимиром Рибаком, Николем Деркачем, Зіновієм Шкутяком, Віктором Матчуком та Сергієм Майбородою, зареєстрований у Верховній раді 14 грудня, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

Документ передбачає внесення змін до закону "Про альтернативні джерела енергії", згідно з якими ТПВ стануть одним з альтернативних джерел енергії, а держава візьме на себе зобов'язання щодо викупу всього обсягу електроенергії, виробленого з цього джерела.

Крім того, пропонується внесення змін до закону "Про електроенергетику" в частині введення "зеленого тарифу" на електроенергію, вироблену із ТПВ з коефіцієнтом 2,3 (який відповідає коефіцієнту для електроенергії з біомаси).

Реклама:

У законопроекті чітко не вказано, чи ідеться про "зелений тариф" на електроенергію, вироблену при спалюванні біогазу (виділяється з ТПВ) чи із самих ТПВ (на сміттєспалювальних заводах).

"Внесення ТПВ в перелік альтернативних джерел енергії і введення "зеленого тарифу" на вироблену з них електроенергію може стати не тільки вагомим внеском у вирішення проблем дефіциту енергоносіїв, але дозволить вирішити значну кількість екологічних проблем, пов'язаних з утилізацією ТПВ", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Депутати зазначають, що загальна площа існуючих в Україні 770 полігонів ТПВ складає 3 тис. га, без урахування 3,298 тис. несанкціонованих звалищ.

На полігонах та звалищах накопичено понад 30 млрд тонн ТПВ. Щорічно цей обсяг збільшується на 1 млрд тонн.

Як відомо, "зелені" тарифи визначаються за формулою з урахуванням типу альтернативного джерела електроенергії і коригуються в залежності від курсу гривні до євро.

Мінімальний фіксований рівень "зелених" тарифів затверджений постановою НКРЕ №857 від 23 липня 2009 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!