Італійці купують держоблігації для подолання кризи
Патріотично налаштовані італійці, ділові об'єднання і представники владних структур Італії закликали співгромадян продемонструвати довіру до євро і допомогти у вирішенні боргової проблеми шляхом придбання держоблігацій країни.
Про повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Financial Times.
У понеділок відбувся перший з двох етапів операції "Народні облігації", і, за даними одного з найбільших банків Італії, Intesa Sanpaolo, кампанія увінчалася цілком реальним успіхом.
В рамках першого етапу італійцям запропонували купувати папери на вторинному ринку, а 12 грудня вони зможуть взяти участь в первинному розміщенні річних бондів міністерством фінансів країни.
Для приватних осіб, що купують державні цінні папери на вторинному ринку, італійські банки скасували комісію, крім того, висока прибутковість паперів - наприклад, для 2-річних бондів вона становила 7,2% у понеділок - також привернула увагу італійців.
Першим патріотичну ідею висунув 51-річний тосканський бізнесмен Джуліано Мелані, чий заклик тут же був підхоплений Асоціацією банків Італії і знайшов широку підтримку у владних колах.
В числі приватних інвесторів, які відгукнулися на звернення Мелані, була Карла Пауелл - дружина одного з провідних британських політиків та бізнесменів Чарльза Пауелла, італійка за походженням.
У понеділок вона вклала в італійські держпапери 20 тис євро власних коштів, заявивши: "Я купила облігації з почуття патріотизму. Наш держборг душить країну. Не знаю, як ми зможемо забезпечити економічне зростання, виплачуючи величезні річні відсотки".
Тим часом екс-прем'єр Італії Сильвіо Берлусконі, один з найбагатших людей в країні, не знайшов часу і грошей на підтримку патріотичної кампанії.
За його словами, він не зміг взяти участь у купівлі облігацій через судовий розгляд, що змусив його провести весь день у суді.
Населення і компанії Італії володіють 57% держпаперів Італії, що перебувають в обігу із загального обсягу в 1,9 трлн євро, при цьому 14% належать безпосередньо фізичним особам, а інші папери - переважно фінкомпаніям.
Рим робить ставку на внутрішній попит в умовах різкого зростання вартості запозичення та скорочення вкладень в італійські держпапери іноземними банками.
Основним іноземним кредитором Італії є Франція.
У французьких банках накопичилося італійських облігацій на 300 млрд євро.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"