Деякі іноземні банки можуть піти з України - Світовий банк
Деякі банки з іноземним капіталом можуть піти з українського ринку через несприятливу міжнародну кон’юнктуру.
Таку думку висловив координатор проектів Світового банку в фінансовому та приватному секторі України, Білорусі та Молдови Маріус Вісмантас, пише DT.UA.
За словами експерта, для України найважливіше - це зберігати фінансову стабільність.
"Можна припустити, що нових вливань капіталу в дочірні банки в центрі Європи не буде, так як це було 3-6 років тому", - спрогнозував представник СБ.
Вісмантас вважає, що банкам варто врахувати негативний досвід надміру активного зростання до кризи, адже наразі деякі фінустанови ростуть "занадто швидко", що може вилитися в додаткові проблеми згодом - зокрема, в контексті якості кредитного портфелю.
Старший же банкір ЄБРР Олександр Павлов звернув увагу на те, що стратегії західних банків на українському ринку стають більш виваженими.
Однак плюсом і для системи, і економіки в цілому є те, що ключові іноземні фінустанови лишаються на ринку.
"В Україні, на відміну від багатьох розвиненіших країн, банки займаються базовою функцією - беруть депозити і видають кредити. У цьому сенсі банківська система України, можливо, навіть набагато здоровіша за інші. Але треба дати їй можливість робити це легше, правильніше, більш корисно для економіки", - наголосив фінансист.
За словами ж незалежного банківського експерта Ярослава Колесника, однією з ключових причин розчарування західних банків в Україні є невиправдання їхніх очікувань щодо організації бізнесу, надмірних ризиків та отримання прибутків.
Переглядати своє ставлення до України західні структури змушує також відсутність стабільності й прогнозованості на українському ринку.
"На фоні європейської кризи закономірно виникає питання – навіщо це їм, якщо не отримують очікуваного. Чи потрібний цей головний біль?", - зауважив експерт.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"