Держава пропонує аграріям жити у збиток?
Світові ціни на пшеницю, кукурудзу і ячмінь з початку вересня знизились на 40-45 доларів за тонну, що зумовлює тенденцію подальшого зниження цін на зернові культури в Україні.
Про це йдеться в прес-релізі Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".
За даними Асоціації, при виробничій собівартості зернових в 2011 році на рівні 1000-1250 гривень за тонну, повна собівартість з урахуванням витрат на зберігання, адміністративних витрат та обслуговування кредитів досягає 1250-1400 гривень за тонну..
При цьому ціни на зерно становлять лише 1350-1550 гривень за тонну, і тенденція до їх зниження триває, відзначають аналітики.
"Більше того, виручених від реалізації зерна коштів не вистачить для фінансування вирощування зерна врожаю 2012 року, з урахуванням подорожчання матеріально-технічних ресурсів, що відбувається з осені минулого року", - йдеться в прес-релізі..
"Аграрії перебувають у патовій ситуації, не отримуючи прибутків від виробництва зерна, вони проводили реалізацію олійних культур, що спровокувало обвал цін на ринку соняшнику і сої. Як наслідок сільгоспвиробники втрачають щонайменше 20% від власних доходів", - наголошує генеральний директор УКАБ Володимир Лапа.
Експерт додає, що наявність експортних мит і невідшкодування ПДВ при експорті є безпрецедентною комбінацією, якої немає в жодній галузі економіки.
"По суті, така політика означає, що держава не зацікавлена в розвитку виробництва зерна і збільшенні його експорту", - констатує Лапа.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"